Zenmuse Z30 DJI

 • Dodaj recenzję:
  • Producent: DJI
  • Dostępność: Towar oczekuje na dostawę Towar oczekuje na dostawę

  OPIS DODATKOWY

  Zenmuse Z30 to pierwsza zintegrowana kamera DJI z optycznym zoomem x30 i zoomem cyfrowym x6, stworzona do współpracy z quadrocopterami Matrice 100 i Matrice 200 oraz hexacopterem Matrice 600

  Zainteresowanych produktem zapraszamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów:
  e-mail: bok@drony.net / tel: 607 257 628

   

   

  Bezzałogowe statki powietrzne szybko stają się istotnymi narzędziami dla przedsiębiorstw wymagających wydajnego gromadzenia kluczowych informacji. Jako pierwsza zintegrowana kamera z zoomem optycznym x30 i cyfrowym x6, Zenmuse Z30 oferuje niespotykane możliwości uchwycenia obrazu ze znacznej odległości. Dystans od obiektu pozwala na szybkie pozyskanie danych i niweluje ryzyko uszkodzenia mienia czy zrobienia krzywdy ludziom.
  Zenmuse Z30 został zaprojektowany z myślą o współpracy z platformami lotniczymi Matrice, dzięki czemu jest gotowy do pracy do razu po wyciągnięciu z pudełka i zapewnia dostęp do wszystkich inteligentnych funkcji DJI.


  z30_opis_drony_net_6


  ZOOMz30_opis_drony_net_7

  Z30 to najmocniejsza zintegrowana kamera powietrzna na rynku dzięki 30-stokrotnemu zoomowi optycznemu i 6-ciokrotnemu zoomowi cyfrowemu, co daje łączne powiększenie na poziomie 180x. Czy to podczas inspekcji stacji przekaźnikowych czy turbin wiatrowych, Z30 pozwala na dokładne oględziny struktur, okablowania, modułów i elementów składowych w celu wykrycia uszkodzeń.
  Operator nie musi podlatywać blisko obiektu inspekcji, dzięki czemu zwiększa się wydajność i szybkość pracy oraz maleje ryzyko kolizji.

   

   


  TAPZOOMz30_opis_drony_net_1 

  Fukcja TapZoom ułatwia proces pozyskiwania danych, pozwalając na wycentrowanie kamery na dowolnym elemencie obrazu poprzez wskazanie go. Zenmuse Z30 automatycznie ustawia długość ogniskowej, aby pokazać powiększony obraz celu.

   

   


  STABILIZACJAz30_opis_drony_net_2 

  Znaczne przybliżenie oznacza wizualne wzmocnienie każdego ruchu kamery, dlatego też stabilizacja jest kluczowa. Z30 posiada technologię stabilizacji gimbala firmy DJI o dokładności 0.01° przy zachowanej precyzji kontroli. Pozwala to na inspekcje ze znacznej odległości bez znacznej straty jakości.

   

   

   


  INSPEKCJE STACJI PRZEKAŹNIKOWYCHz30_opis_drony_net_4

  Zamiast wspinać się na stacje przekaźnikowe, wystarczy wykorzystać Zenmuse Z30 do wydajnej i szybkiej inspekcji z daleka. Operator platformy latającej wyposażonej w kamerę Z30 może przesyłać obraz na żywo do inżyniera, znajdującego się gdziekolwiek na świecie. Dzięki komunikacji na żywo, inżynier z operatorem mogą współpracować w celu jak najszybszego wykrycia nieprawidłowości.
  Platforma wyposażona w kamerę Zenmuse Z30 jest w stanie pracować w bezpiecznej odległości od zakłóceń generowanych przez pole elektromagnetyczne stacji przekaźnikowej.
  Możliwe jest wykorzystanie trybów inteligentnych aplikacji DJI GO, takich jak Point of Interest, aby ustalić okrąg przelotu platformy wokół stacji, przy ciągłym zachowaniu jej w kadrze. Po ustaleniu trasy można się skupić na wycentrowaniu kamery i kontroli przybliżenia lub przeprowadzić inspekcję na żywo.


  INSPEKCJA TURBIN WIATROWYCHz30_opis_drony_net_5

  Podczas inspekcji turbiny wiatrowej największym wyzwaniem jest zbliżenie się do struktury na odległość wystarczającą do wykrycia - często milimetrowych - uszkodzeń, które grożą redukcją wydajności śmigła. Podczas korzystania z normalnych kamer, wymagane jest zbliżenie się na odległość nawet jednego metra, aby zobaczyć wszystkie detale. Grozi to rozbiciem się o turbinę, czego skutkiem może być zarówno rozbicie sprzętu jak i uszkodzenie turbiny.
  Korzystając z kamery Zenmuse Z30, operator jest wstanie utrzymać bezpieczny dystans od turbiny i dokładnie widzieć stan jej elementów. Z racji faktu, że nagłe porywy wiatru w pobliżu turbin mogą wpłynąć na precyzję sterowania platformą lotniczą, możliwość przeprowadzenia inspekcji z większej odległości daje operatorowi większy margines błędu i pomaga unikać kolizji.
  Z zaawansowanymi funkcjami śledzenia, trudność jednoczesnego lotu i sterowania kamerą jest zniwelowana ze względu na możliwość automatycznego utrzymywania turbiny w kadrze. W trybie Point of Interest można również ustalić trasę lotu po okręgu w określonej odległości z kamerą skierowaną na obiekt.


  POŻARNICTWOz30_opis_drony_net_3

  Strażacy podczas akcji muszą mieć dokładne informacje, a podstawie których opierają swoje działania. Używając platformy z kamerą Zenmuse Z30, grupy ratownicze są w stanie znacznie zwiększyć prędkość operacji i dokładność pozyskanych danych.
  Przy standardowej ogniskowej, szeroki kąt Z30 daje przegląd całego terenu działań. Kiedy potrzebna jest dokładniejsza perspektywa, funkcja TapZoom pozwala na natychmiastowe przybliżenie na wymagany obszar.

   


   

  Specyfikacja techniczna:

   

  OGÓLNE

  Nazwa Zenmuse Z30
  Wymiary 152×137×61 mm
  Waga 556 g

   

  KAMERA

  Sensor CMOS, 1/2.8"
  Efektywne piksele: 2.13 M
  Optyka Zoom optyczny 30x
  F1.6 (Wide) - F4.7 (Tele)
  Prędkość powiększania:
  - optyczny Wide – optyczny Tele: 4.6 sec
  - optyczny Wide – cyfrowy Tele: 6.4 sec
  - cyfrowy Wide – cyfrowy Tele : 1.8 sec
  Czas łapania ostrości:
  ∞ - blisko: 1.1 sek
  FOV 63.7°(Wide) - 2.3°(Tele)
  Zoom cyfrowy 6x
  Min. zasięg pracy 10 mm (Wide) - 1200 mm (Tele)
  Formaty foto JPEG
  Formaty video MOV, MP4
  Rozdzielczość foto 16:9, 1920x1080
  Rozdzielczość video FHD: 1920x1080 25/30 fps
  Tryby pracy Capture, Record, Playback
  Tryby zdjęciowe pojedyncze, seria: 3/5 klatek, Timelapse (2/3/4/7/10/15/20/30 sek)
  Ekspozycja Auto, Manual, Shutter, Aperture
  Kompensacja ekspozycji ±2.3 (przyrost 1/3)
  Tryby pomiaru centralny, w punkcie (obszar 12x8)
  AE Lock wsparcie
  Prędkość migawki 1/1 - 1/6000 s
  Balans bieli Auto, Sunny, Cloudy, Incandescent, ustawienie użytkownika (2000K - 10000K)
  Video Captions Wsparcie
  TapZoom Wsparcie
  TapZoom - zasięg 1-5
  Defog  Wsparcie
  Anti-flicker Auto, 50 Hz, 60 Hz
  PAL/NTSC Wsparcie
  Obsługiwane karty SD MicroSD (SD / SDHC / SDXC)
  Maks. pojemność: 64 GB, Klasa 10 lub UHS-1
  Obsługiwane systemy plików FAT32 (≤ 32 GB)
  exFAT (> 32 GB)

   

  GIMBAL

  Zasięg wibracji kątowej ±0.01°
  Mocowanie Demontowalny
  Zasięg kontroli Tilt: +30° do -90°, Pan: ±320°
  Zasięg mechaniczny Tilt: +50° do -140°, Pan: ±330°, Roll: +90° do -50°
  Maks. prędkość obrotu Tilt: 120°/s, Pan: 180°/s

   

  ŚRODOWISKO PRACY

  Temperatura pracy -10° do 45° C
  Temperatura przechowywania -20° do 60° C

   

   

   

   

  Polecamy produkty