Matrice 300 RTK DJI + Care Enterprise Basic

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: DJI
 • Dostępność: Brak towaru

 • Historia ceny
 • 47 699,00 zł
 • szt.
  Niedostępny

Produkt objęty jest dwuletnią gwarancją.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Oblicz_raty_duckblue
 • Produkt został zastąpiony dronem DJI Matrice 350 RTK.

  Matrice 300 RTK DJI

  Matrice 300 RTK to najnowszy dron przemysłowy z segmentu DJI Enterprise. Zasięg lotu do 8 kilometrów (CE), maksymalny czas lotu do 55 minut, czujniki działające w 6 kierunkach, współczynnik ochrony przed wodą i pyłem IP45 - to tylko kilka cech wyróżniających ten komercyjny quadrocopter. Następca popularnej serii Matrice 200 może się też pochwalić maksymalną masą startową do 9 kg, czy możliwością podłączenia 3 kamer jednocześnie. Równocześnie na potrzeby nowej platformy stworzono urządzenia serii Zenmuse H20.

  Produkt zawiera roczne ubezpieczenie dodatkowe DJI Care Enterprise Basic.

   

  Niezwykłe osiągi

   

  Usprawniony system transmisji

  Nowy system OcuSync Enterprise daje do 8 km zasięgu (CE) i pozwala na transmisję do 3 kanałów obrazu w rozdzielczości 1080p jednocześnie. Automatyczne przełączanie pomiędzy pasmami 2.4 GHz i 5.8 GHz pomaga w utrzymaniu stabilnego sygnału i bezpieczniejszy lot w warunkach generujących wysokie zakłócenia, a szyfrowanie AES-256 oferuje bezpieczeństwo transmitowanych danych.

  Poprawione parametry lotu

  Dopracowana w najmniejszych szczegółach konstrukcja ramy oraz systemu napędowego oznacza niezwykle wydajny i stabilny lot, nawet w niesprzyjających warunkach.

   

  Duże możliwości konfiguracyjne

  DJI Matrice 300 RTK pozwala na dostosowanie sprzętu do indywidualnego zadania. Na dronie można zamontować do 3 urządzeń równocześnie, o łącznej maksymalnej masie do 2.7 kg.

  Pojedynczy dolny gimbal 

  Pojedynczy dolny gimbal
  +
  Pojedynczy górny gimbal

  Podwójny dolny gimbal 
  +
  Pojedynczy górny gimbal

   

  Zaawansowane funkcje autonomiczne

   

  Funkcje wspomagające inspekcje

   

   

   

  Zapisywanie parametrów misji

  Podczas każdego przelotu zapisywane są parametry takie jak ruch platformy, moment wyzwolenia migawki, stopień przybliżenia obrazu itp. Parametry te mogą być zapisane w formie szablonu i użyte jako baza dla przyszłej zautomatyzowanej misji inspekcyjnej.

  AI Spot-Check

  Algorytm rozpoznaje i identyfikuje dany obiekt, dzięki czemu podczas późniejszych zautomatyzowanych misji obraz będzie na nim dokładnie wykadrowany. Ta funkcja działa tylko z urządzeniami serii Zenmuse H20.

  Waypoints 2.0

  Oprogramowanie pozwala na utworzenie trasy przelotu złożonej z maksymalnie 65 535 punktów kontrolnych i zaprogramowanie wielu akcji dla każdego z zamontowanych urządzeń, w tym urządzeń innych producentów, w każdym z punktów. Planowanie trasy zostało zoptymalizowane w celu zmaksymalizowania elastyczności i wydajności misji.  Inteligentne zaznaczanie i śledzenie obiektu

   

  PinPoint

  Po zaznaczeniu obiektu w kadrze lub zmapowaniu kadru za pomocą pojedynczego dotknięcia ekranu, algorytmy niezwłocznie przeliczą ich współrzędne, które będą potem widoczne jako ikona na ekranie. Lokalizacja celu jest automatycznie udostępniana drugiemu kontrolerowi lub innym podmiotom w sieci, np. aplikacji DJI FlightHub. Ta funkcja działa tylko z urządzeniami serii Zenmuse H20.

   

  Smart Track

  Funkcja identyfikuje i podąża za poruszającymi się obiektami (takimi jak ludzie, pojazdy czy łodzie), a obraz jest automatycznie przybliżany w celu stabilnego śledzenia i podglądu. Lokalizacja celu jest automatycznie udostępniana drugiemu kontrolerowi lub innym podmiotom w sieci, np. aplikacji DJI FlightHub. Ta funkcja działa tylko z urządzeniami serii Zenmuse H20.

   

   


  Świadomość otoczenia i warunków lotu rodem z branży lotniczej

  DJI Matrice 300 RTK posiada zestaw wskaźników, znany pod nazwą Primary Flight Display (PFD) i zawierający informacje na temat lotu, nawigacji czy przeszkód. Celem wskaźników jest zapewnienie operatorowi dokładnej wiedzy o panujących warunkach i otoczeniu w jakim wykonywany jest lot. Takie parametry jak położenie, pułap i prędkość, w tym także prędkość i kierunek wiatru, są prezentowane w sposób możliwie najbardziej intuicyjny.


  Zaawansowana obsługa przez dwóch operatorów

  Każdy z operatorów może teraz uzyskać kontrolę nad dronem lub kamerą za pomocą jednego dotknięcia ekranu. Takie rozwiązanie tworzy nowe możliwości i strategie misji, wpływa też na większą elastyczność podczas pracy.

   

  Bezpieczeństwo i niezawodność

  Potężny system pozycjonowania
  W celu poprawienia bezpieczeństwa i stabilności lotu, Matrice 300 RTK posiada czujniki optyczne i ToF (Time of Flight) ze wszystkich sześciu stron, oferując zasięg wykrycia przeszkody do 40 metrów z opcją dostosowania zachowania sensorów poprzez aplikację DJI Pilot. Tak skonstruowany system pozwala na bezpieczny lot nawet w niesprzyjających warunkach.

   

  Profesjonalna konserwacja floty
  Nowy, zintegrowany system zarządzania stanem posiadanych dronów wyświetla status każdego systemu, powiadomienia oraz porady, mające na celu zapobieganie wypadkom i awariom. Ponadto, system zawiera wszystkie logi z lotów, całkowity czas, całkowity dystans oraz wskazówki dotyczące konserwacji i poprawnego użytkowania.

   

  Zapasowe moduły poprawiające bezpieczeństwo
  DJI Matrice 300 RTK posiada systemy tzw. redundancji, zapewniające bezpieczeństwo podczas kluczowych misji nawet w przypadku zaistnienia nieprzewidzianych sytuacji. Mowa tu o "ubezpieczających" się wzajemnie modułach - dwóch IMU, barometrach, antenach RTK i kompasach, sześciu parach sensorów optycznych czy sześciu sensorach ToF. W system redundancji wpisuje się też podwójny protokół kontroli (PWM/UART), dwa akumulatory, dwa pasma częstotliwości pracy (2.4 GHz / 5.8 GHz) oraz tryb pracy z wykorzystaniem dwóch aparatur sterujących.

   

  Niedościgniona elastyczność pracy
  Matrice 300 RTK może pracować w warunkach, dotąd trudno dostępnych dla dronów, dzięki takim cechom jak współczynnik ochrony przed wodą i pyłem IP45, samonagrzewające się akumulatory, praca w temperaturach od -20°C do 50°C, oświetlenie antykolizyjne oraz odbiornik AirSense ADS-B.

   

   

  Kompatybilne urządzenia

   

   

  Czas lotu

  Maksymalny czas lotu w zależności od konfiguracji

   


  Kompatybilne aplikacje

  DJI Pilot

  Aplikacja DJI Pilot została stworzona specjalnie dla użytkowników dronów z segmentu DJI Enterprise, w celu zmaksymalizowania osiągów takich urządzeń jak DJI Matrice 300 RTK.

  DJI FlightHub

  Aplikacja DJI FlightHub to kompleksowe rozwiązanie do zarządzania dronami, wspomagające duże organizacje w celu zmaksymalizowania efektywności operacji. Możliwe jest zintegrowanie quadrocoptera DJI Matrice 300 RTK z istniejącą już flotą dronów DJI.

   


  Zaawansowane wykorzystanie ekosystemu DJI

  Payload SDK

  Matrice 300 RTK jest kompatybilny z szeregiem urządzeń innych producentów, w tym dedykowanymi czujnikami gazu, głośnikami, sensorami multispektralnymi, oświetleniem itp. Payload SDK posiada wsparcie dla DJI SkyPort, DJI SkyPort V2 oraz DJI X-Port.

  Onboard SDK

  Zestaw narzędzi programistycznych Onboard SDK pozwala na wykorzystanie pełnej mocy obliczeniowej drona Matrice 300 RTK. Onboard SDK daje możliwość zaprogramowania wedle własnych potrzeb takich funkcji jak system pozycjonowania, system zarządzania stanem drona, Waypoints 2.0 i wiele innych.

  Mobile SDK

  Dzięki dostępowi do aplikacji mobilnych innych producentów, możliwe jest odblokowanie możliwości platformy, tak aby spełniała bardziej wyspecjalizowane potrzeby.

   


  Zastosowanie

  Pożarnictwo
  Poszukiwania ludzi i ratownictwo
  Ochrona porządku publicznego
  Inspekcje linii energetycznych
  Inspekcje rurociągów i gazociągów

   

  Zawartość zestawu:
   
  Dron Matrice 300 RTK
  Aparatura sterująca DJI Smart Controller
  Ładowarka USB
  Kabel USB-C
  Akumulator WB37
  2x śmigła CW (zapasowe)
  2x śmigła CCW (zapasowe)
  2x noga podwozia
  2x osłona gimbali aparatury
  4x zapasowe gumowe amortyzatory gimbala
  Kabel USB-USB
  Mata kalibracyjna do czujników optycznych
  Walizka transportowa na kółkach
  Smycz do aparatury sterującej
  Zestaw zaślepek portów
  Roczne ubezpieczenie dodatkowe Care Enterprise Basic
   
  Zestaw nie zawiera akumulatorów TB60, ani stacji ładującej BS60 Battery Station. Należy je dokupić osobno.
   
   
  Specyfikacja techniczna:
   
   
  OGÓLNE
   
  Wymiary Rozłożony, bez śmigieł: 810×670×430 mm
  Złożony, ze śmigłami: 430×420×430 mm 
  Przekątna 895 mm
  Waga (z pojedynczym dolnym gimbalem) Ok. 3.6 kg (bez akumulatorów)
  Ok. 6.3 kg (z dwoma akumulatorami TB60)
  Maksymalny udźwig 2.7 kg
  Maksymalna masa startowa 9 kg
  Częstotliwość pracy 2.4000-2.4835 GHz
  5.725-5.850 GHz
  EIRP (moc nadajnika) 2.4000-2.4835 GHz: 18.5 dBm (CE)
  5.725-5.850 GHz: 12.5 dBm (CE)
  Dokładność zawisu (P mode, GPS)

  Pionowo:
  ±0.1 m (system pozycjonowania optycznego włączony)
  ±0.5 m (GPS włączony)
  ±0.1 m (RTK włączone)

  Poziomo:
  ±0.3 m (system pozycjonowania optycznego włączony)
  ±1.5 m (GPS włączony)
  ±0.1 m (RTK włączone)

  Dokładność pozycjonowania RTK Włączony i działający system RTK:
  1 cm+1 ppm (Poziomo)
  1.5 cm + 1 ppm (Pionowo)
  Maksymalna prędkość obrotu Pitch: 300°/s, Yaw: 100°/s
  Maksymalny kąt nachylenia 30° (P-mode, przedni system pozycjonowania optycznego: 25°)
  Maksymalna prędkość wznoszenia S mode: 6 m/s
  P mode:5 m/s
  Maksymalna prędkość opadania (pionowo) S mode: 5 m/s
  P mode:4 m/s
  Maksymalna prędkość opadania (pod kątem) S Mode: 7 m/s
  Maksymalna prędkość S mode: 23 m/s
  P mode:17 m/s
  Maksymalny pułap n.p.m.  5000 m (ze śmigłami 2110, masa startowa ≤ 7 kg) / 7000 m (ze śmigłami 2195, masa startowa ≤ 7 kg)
  Odporność na wiatr 15 m/s
  Maksymalny czas lotu 55 min
  Kompatybilne gimbale Zenmuse XT2/XT S/Z30/H20/H20T/P1/L1
  Dopuszczalne konfiguracje gimbali Pojedynczy dolny gimbal, dwa dolne gimbale, pojedyncze górny gimbal, pojedynczy dolny i górny gimbal, trzy gimbale
  Indeks IP (odporność na wodę i pył) IP45
  GNSS GPS+GLONASS+BeiDou+Galileo
  Temperatura pracy od -20°C do 50°C
  Maksymalny udźwig pojedynczego gimbala 930g

   

   

  APARATURA STERUJĄCA

  Częstotliwość pracy 2.4000-2.4835 GHz
  5.725-5.850 GHz
  Maksymalny zasięg transmisji (otwarty teren, wolny od zakłóceń) CE: 8 km
  EIRP (moc nadajnika) 2.4000-2.4835 GHz: 18.5 dBm (CE)
  5.725-5.850 GHz: 12.5 dBm (CE)
  Zewnętrzna bateria Nazwa: WB37 Intelligent Battery
  Pojemność: 4920 mAh
  Napięcie: 7.6V
  Typ: LiPo
  Energia: 37.39 Wh
  Czas ładowania (za pomocą stacji BS60 Battery Station): 70 minut (od 15°C do 45°C); 130 minut (od 0°C do 15°C)
  Wbudowana bateria Typ: 18650 litowo-jonowa (5000 mAh @ 7.2 V)
  Moc znamionowa: 17 W
  Czas ładowania: 2 godz. 15 minut (ładowarka USB 12V / 2A)
  Żywotność baterii Wbudowana bateria: ok. 2.5 godz.
  Wbudowana bateria + zewnętrzna bateria: ok. 4.5 godz.
  Zasilanie USB 5 V / 1.5 A
  Temperatura pracy od -20°C do 40°C

   

   

  SYSTEM POZYCJONOWANIA OPTYCZNEGO

  Zasięg wykrycia obiektu Przód/tył/lewo/prawo: 0.7-40 m
  Góra/dół: 0.6-30 m
  FOV (pole widzenia) Przód/tył/dół: 65° (poziomo), 50° (pionowo)
  Lewo/prawo/góra: 75°(poziomo), 60°(pionowo)
  Środowisko pracy Powierzchnie z wyraźną fakturą, dostateczne oświetlenie (> 15 lux)

   

   

  SYSTEM POZYCJONOWANIA TOF

  Zasięg wykrycia obiektu 0.1-8 m
  FOV (pole widzenia) 30° (±15°)
  Środowisko pracy Duże, nieprzepuszczalne obiekty (współczynnik odbicia >10%)

   

   

  GÓRNE I DOLNE OŚWIETLENIE

  Efektywny zasięg światła 5 m
   

   

  KAMERA FPV

  Rozdzielczość 960p
  FOV (pole widzenia)   145°
  Ilość klatek 30 fps

   

   

  AKUMULATOR

  Nazwa TB60
  Pojemność 5935 mAh
  Napięcie  52.8 V
  Typ LiPo 12S
  Energia  274 Wh
  Waga ok. 1.35 kg
  Temperatura pracy  od -20°C do 50°C
  Temperatura przechowywania od 22°C do 30°C
  Temperatura ładowania od -20°C do 40°C
  (kiedy temperatura spadnie poniżej 5°C, włączy się funkcja automatycznego podgrzewania. Ładowanie w niskich temperaturach może skrócić żywotność baterii)
  Czas ładowania Za pomocą stacji BS60 Battery Station:
  wejście 220V: 60 minut (pełne naładowanie dwóch baterii TB60), 30 minut (naładowanie dwóch baterii TB60 od 20% do 90%)
  wejście 110V: 70 minut (pełne naładowanie dwóch baterii TB60), 40 minut (naładowanie dwóch baterii TB60 od 20% do 90%)

   

   

  STACJA ŁADOWANIA BS60 INTELLIGENT BATTERY STATION

  Wymiary 501*403*252 mm
  Waga 8.37 kg
  Maksymalna pojemność  TB60 × 8
  WB37 × 4
  Wejście 100-120 VAC, 50-60 Hz / 220-240 VAC, 50-60 Hz
  Maksymalna moc wejściowa  1070 W
  Moc wyjściowa 100-120 V: 750 W
  220-240 V: 992 W
  Temperatura pracy  od -20°C do 40°C