Inspire 2 z kamerą X4S DJI

 • Producent: DJI
 • Dostępność: Wysyłka w ciągu 24 h Wysyłka w ciągu 24 h
 • 16 899,00 zł
 • szt.
 • Oblicz

OPIS DODATKOWY

Quadrocopter Inspire 2 firmy DJI z kamerą na gimbalu Zenmuse X4S.

Inspire 2 to długo oczekiwany następca quadrocoptera Inspire 1 firmy DJI. Na pierwszy rzut oka nie różni się zbytnio od poprzednika, ale w tym wypadku jest to wrażenie mylące. Producent wyszedł naprzeciw oczekiwaniom klientów i usprawnił, bądź też poprawił wiele znaczących elementów swojego flagowego sprzętu. 

  

Inspire 2 ulepsza wszystko co było dobre w Inspire 1. Nowy system obróbki obrazu pozwala na nagrywanie w rozdzielczości 5.2K w formatach CinemaDNG RAW i Apple ProRes (po wykupieniu odpowiedniej licencji). Nowy Inspire od 0 km/h do 80 km/h rozpędza się w 4 sekundy i może lecieć z prędkością nawet 93 km/h. System złożony z dwóch baterii pozwala na 27 minut lotu z kamerą X4S, system grzania zasilania daje możliwość pracy w niskich temperaturach. Autonomia lotu została przeprojektowana i zbudowana specjalnie pod kątem Inspire 2, w oparciu o unikanie przeszkód w dwóch kierunkach i system sensorów. Dostępne są nowe inteligentne tryby lotu, w tym Spotlight Pro, pozwalający na wykonywanie złożonych ujęć nawet przez pojedynczego operatora. Ulepszony system transmisji jest teraz w stanie transmitować obraz z dwóch źródeł, przekazując jednocześnie video z kamery FPV i głównej kamery.inspire_2_opis_drony_net_3PROFESJONALNA JAKOŚĆ OBRAZU

Z quadrocopterem Inspire 2 zintegrowano system obróbki obrazu CineCore 2.0, zdolny do nagrywania video 5.2K w formatach CinemaDNG RAW, Apple ProRes i innych. CineCore 2.0 jest wbudowany w nos i współpracuje z kamerami połączonymi poprzez dedykowany port gimbala (na chwilę premiery Inspire 2 były to kamery X4S i X5S). Wsparcie dla systemów plików FAT32/exFAT pozwala na kopiowanie plików bezpośrednio z dysku SSD bez dodatkowego oprogramowania.


OMIJANIE PRZESZKÓD

Sensory optyczne skierowane do przodu i do dołu są w stanie wykryć przeszkody z odległości do 30 metrów, co pozwala na bezpieczny lot do przodu z prędkością do 54 km/h. Sensor podczerwieni skierowany do góry skanuje w poszukiwaniu przeszkód w odległości do 5 m, dając dodatkowe zabezpieczenie podczas lotów w zamkniętych przestrzeniach. System wykrywania przeszkód jest aktywny podczas normalnego lotu, trybu powrotu do domu i wszystkich trybów inteligentnego lotu.

 


inspire_2_opis_drony_net_22SPOTLIGHT PRO

Spotlight Pro to potężna funkcja śledzenia obiektu, która pozwala na wykonywanie złożonych ujęć nawet przez pojedynczego operatora. Dzięki zaawansowanym algorytmom wizualnego śledzenia, istnieje możliwość zablokowania kadru na obiekcie, niezależnie od kierunku lotu. Jeśli gimbal zbliży się do limitu obrotu, cały Inspire 2 zacznie się obracać w danym kierunku bez negatywnego wpływu na kontrolę lotu.


INTELIGENTNE TRYBY LOTU

Poza Spotlight Pro dostępnych jest wiele trybów inteligentnego lotu. Omijanie przeszkód jest zoptymalizowane z trybami Point of Interest i Waypoint, czyniąc skomplikowane ujęcia łatwymi i powtarzalnymi. Dla ułatwienia trudnych ujęć udostępniono również tryby QuickSpin, TapFly i ActiveTrack.

 

inspire_2_opis_drony_net_10TapFly

Dwuosiowa kamera FPV działa niezależnie od kamery głównej, co czyni z niej kamerę dedykowaną dla trybu TapFly. Wystarczy zaznaczyć punkt na ekranie podglądu, aby ustalić automatyczny kierunek lotu, dzięki czemu operator może się skupić na kontrolowaniu gimbala.

 

 

 

inspire_2_opis_drony_net_11ActiveTrack

Tryb ActiveTrack pozwala na rozpoznanie szeregu obiektów, od ludzi i rowerów, po samochody i łodzie. Możliwe jest dostosowanie profilu śledzenia pod kątem rodzaju obiektu, co poprawia precyzję śledzenia.

 

 


INTELIGENTNY TRYB POWROTU DO DOMU

Przednie i dolne sensory optyczne pozwalają na utworzenie mapy terenu w czasie rzeczywistym. Jeśli nastąpi utrata sygnału i włączona będzie funkcja Smart Return Home, Inspire 2 jest w stanie wrócić w miejsce startu po pierwotnej trasie. Podczas powrotu wykorzystywana jest główna kamera do zidentyfikowania przeszkód na 200 metrów do przodu, pozwalając na zaplanowanie bezpiecznej trasy powrotu.


inspire_2_opis_drony_net_18SYSTEM TRANSMISJI VIDEO

Transmisja Lightbridge posiada zasięg 3.5 km i przesyła obraz 1080p/720p z kamery głównej oraz obraz z kamery FPV, zarówno dla pilota jak i operatora kamery. Użytkownik może przełączać się między częstotliwościami 2.4GHz i 5.8GHz w celu zniwelowania zakłóceń i poprawy stabilności łącza. Dwie aparatury w trybie Master i Slave mogą być od siebie oddalone o 100 metrów bez utraty jakości obrazu. W trybie Broadcast możliwa jest transmisja 1080i50 i 720p60.


ZWIĘKSZONA NIEZAWODNOŚĆ

Niezawodność została poprawiona poprzez zastosowanie podwójnych systemów kluczowych dla bezpieczeństwa lotu. System kontroli lotu monitoruje dane z dwóch IMU i dwóch barometrów, wyciągając z nich dokładniejsze dane. Zastosowanie dwóch baterii rozwiązuje problem powrotu na ziemię podczas usterki jednego akumulatora. System napędowy Inspire 2 jest zasilany podwójnym sygnałem PWM z dwóch osobnych portów.


inspire_2_opis_drony_net_16WYKONANIE

Obudowa ze stopu magnezu i aluminium zastosowana w Inspire 2 jest bardziej elegancka niż plastik poprzednika, jest również wytrzymalsza i lżejsza. Ramiona z włókna węglowego tworzą zwartą i lekką konstrukcję o wyrafinowanym wyglądzie.DWA AKUMULATORY

Struktura wykorzystująca parę akumulatorów 98 Wh daje quadrocopterowi Inspire 2 dłuższy czas lotu oraz zabezpieczenie na wypadek awarii jednej z baterii. Jako że dwa akumulatory połączone są równolegle, jeśli jeden z nich zawiedzie w czasie lotu, drugi będzie w stanie dostarczyć moc dla bezpiecznego powrotu na ziemię. Za zabezpieczenie obu baterii odpowiadają podwójne przyciski oraz sensor, sprawdzający czy zasilanie jest poprawnie zamocowane. inspire_2_opis_drony_net_19W przypadku wystąpienia nieprawidłowości w montażu baterii, Aplikacja DJI GO wyświetli odpowiedni komunikat.

Każda z baterii może działać prawidłowo w niskich temperaturach (nawet do -20°C) dzięki wbudowanemu systemowi samonagrzewania o mocy 70W, który jest w stanie rozgrzać baterię do 5°C w ciągu minuty. Funkcja nagrzewania może być uruchomiona automatycznie lub manualnie. Status baterii jest monitorowany na bieżąco i informacje, takie jak poziom naładowania czy temperatura, są widoczne w aplikacji.


PRECYZJA KONTROLI

Algorytmy kontroli zostały ulepszone, zwiększając czułość drążków. Parametry lotu mogą być teraz dostosowane w poziomu aplikacji, dając operatorowi możliwość ustawienia Inspire'a 2 w sposób jaki mu najbardziej odpowiada. Dostępny jest też tryb Tripod, pozwalający na bardzo precyzyjne, powolne ruchy.

 

inspire_2_opis_drony_net_26PRECYZYJNY ZAWIS

Inspire 2 w systemach pozycjonowania wykorzystuje technologię wizualnej odometrii (VO). W połączeniu z danymi, zbieranymi przez kontroler lotu, pozawala to na precyzyjny zawis podczas lotu wewnątrz bez sygnału satelitarnego. W odróżnieniu od standardowego systemu pozycjonowania, złożonego z sensora optycznego i dwóch sensorów sonicznych, system zastosowany w Inspire 2 wykrywa głębię otoczenia, co czyni go bardziej czułym na delikatne ruchy platformy. Technologia VO wykrywa też drobne zmiany prędkości, zapisuje trasę lotu i wysyła dane o aktualnej pozycji w czasie rzeczywistym do kontrolera lotu.
Standardowy system pozycjonowania był stanie zczytywać jedynie dane o wysokości. Nowy system, zastosowany w Inspire 2 może wykrywać różnicę wysokości względem punktu lądowania, skanując teren w czasie rzeczywistym w celu wykrycia czy powierzchnia nadaje się do lądowania.

 

inspire_2_opis_drony_net_27WYGODA

Budowa o zmiennym położeniu ramion i zastosowanie dwóch baterii stanowi o wygodzie podczas transportu. Wystarczy wcisnąć przycisk zasilania pięciokrotnie aby odciąć zasilanie w gimbalu. Kiedy kamera zostanie odłączona, platforma automatycznie przechodzi w tryb Travel. Aby wyjść z trybu Travel, należy nacisnąć ponownie przycisk zasilania pięć razy. Kamera może być zamontowana bez wyłączania platformy, co zmniejsza czas przygotowania do lotu. Przewożenie baterii 98Wh jest dozwolone w większości przepisów lotnictwa cywilnego.

 


 

 

KAMERA

Zenmuse X4S to potężna 20-megapikselowa kamera z 1-calowym sensorem i maksymalnym ISO 12800. Względem kamery Zenmuse X3 polepszono rozpiętość tonalną, stosunek sygnału do szumu i odwzorowanie kolorów. Optyka, o odpowiedniku ogniskowej 24mm i polu widzenia 84°, zaprojektowana przez DJI, posiada niską dyspersję i dystorsję. W połączeniu z systemem obróbki obrazu CineCore 2.0, zastosowanym w Inspire 2, kamera ta może nagrywać video w rozdzielczościach 4K/60fps H.264 i 4K/30fps H.265 z prędkością zapisu 100 Mb/s oraz w 5.2K z oversamplingiem w czasie rzeczywistym do 4K. Możliwe jest robienie serii zdjęć 20 MPix z prędkością 14 klatek na sekundę w formatach JPEG i DNG.

Innowacyjna konstrukcja quadrocoptera Inspire 2 pozwoliła na oddzielenie systemu obróbki obrazu CineCore 2.0 od kamery i umieszczenie go wewnątrz platformy latającej. Dzięki temu sensor i optyka są łatwo demontowalne i montowalne na nowo z pomocą zaprojektowanego od podstaw gniazda quick-release. Takie rozwiązanie chroni sensor przed zakłóceniami elektromagnetycznymi z procesora. Zastosowano tutaj elektroniczną migawkę o prędkości 1/2000, likwidując efekt "rolling shutter", czyli zakrzywienia obrazu, występującego podczas robienia zdjęć w szybkim ruchu.

Lekka konstrukcja i krótki czas reakcji czynią silniki gimbala Zenmuse X4S niezwykle reaktywnymi. Gimbal reaguje natychmiastowo na delikatne ruchy platformy lotniczej i neutralizuje je, dzięki czemu kamera jest cały czas stabilna. W wyniku ciasnego ułożenia kabli, kąt obrotu to 320°, a nie pełne 360°, dodatkowy obrót jest możliwy za pomocą samej platformy. Dzięki stabilności 3-osiowego gimbala i trybu Tripod quadrocoptera Inspire 2 możliwe jest robienie zdjęć z nawet 8-sekundową ekspozycją.

 

 

Najważniejsze cechy:

 • Obudowa z kompozytów magnezowo-aluminiowych, ramiona z włókna węglowego.
 • Sensory optyczne, 2-osiowa kamera FPV, dedykowane kamery X4S i X5S. 
 • Prędkość maksymalna 93 km/h, 2 kg ciągu na silnik, 15-calowe śmigła, maksymalny czas lotu - 27 minut (z kamerą Zenmuse X4S).
 • Podwójny akumulator, ogrzewany przy niskich temperaturach, zabezpieczenie na wypadek awarii jednej z baterii, 98 Wh.
 • Zintegrowany system obróbki obrazu i przechowywania materiału - CineCore 2.0, bitrate 4.2 Gb/s, nagrywanie video w 5.2K RAW po dokupieniu dysku SSD DJI CINESSD o pojemności 240 GB lub większej i czytnika SSD.
 • Obsługa formatów CinemaDNG i Apple ProRES 5.2K (po wykupieniu odpowiedniej licencji), obsługa codeców H.265 i H.264, 4K 100Mb/s, jednoczesne nagrywanie video na dysk SSD i kartę Micro SD.
 • Obsługa systemu plików FAT32/exFAT.
 • Przełączanie między częstotliwościami 2.4 i 5.8 GHz, Lightbridge.
 • Zasięg transmisji do 4 km.
 • Praca aparatury sterującej w trybie Master - Slave, możliwość używania kilku aparatur w trybie Slave.
 • Porty aparatury: port rozszerzeń, port HDMI, port USB.
 • Sensory optyczne z przodu i od dołu, sensor podczerwieni skierowany do góry.
 • Tryb zaawansowanego śledzenia obiektu Spotlight Pro.
 • Tryby autonomicznego lotu: Point of Interest, Waypoint, QuickSpin, TapFly, ActiveTrack.
 • Inteligentny tryb powrotu do domu.
 • Transmisja na żywo 1080p/720p dla pilota i operatora kamery.
 • Transmisja bezpośrednia z Inspire 2 1080i50 i 720p60.
 • Bezpieczeństwo - podwójne moduły IMU, dwa barometry, podwójny sygnał PWM do systemu napędowego.

Najważniejsze cechy kamery:

 • Sensor 1-calowy
 • 20 MPix
 • 4K/60fps
 • H.264/H.265 100 Mb/s
 • 8.8mm/F2.8-11 FOV 84°
 • Mechaniczna migawka
 • Szybki AF
 • 3-osiowy gimbal

 

 

W zestawie:

 • Inspire 2 
 • Kamera X4S
 • Aparatura sterująca
 • Śmigła - 4 pary
 • Baterie - 2 sztuki
 • Ładowarka
 • Hub do ładowania
 • Kabel sieciowy
 • Kabel USB
 • Karta micro SD 16 GB
 • Mata do kalibracji sensorów optycznych
 • Amortyzatory gumowe - 3 sztuki
 • Mocowania śmigieł
 • Walizka
 • Naklejki termoizolacyjne - 4 sztuki
 • Instrukcja obsługi w języku polskim

 

Specyfikacja techniczna: 

 

PLATFORMA (MODEL: T650)

Waga 3290 g, z 2 bateriami, bez gimbala i kamery
Przekątna (bez śmigieł) 605 mm, tryb Landing
Maks. masa startowa 4000 g
Maks. startowa wysokość n.p.m 2500 m (5000 m ze specjalnymi śmigłami)
Maks. czas lotu Ok. 27 min (z Zenmuse X4S)
Maks. przechył P-mode: 35° (z przednim pozycjonowaniem: 25°); A-mode: 35°; S-mode: 40°
Maks. prędkość wznoszenia P-mode/A-mode: 5 m/s; S-mode: 6 m/s
Maks. prędkość opadania Pionowo: 4 m/s; odchylenie: 4-9 m/s, domyślne odchylenie: 4 m/s (ustawiane w aplikacji)
Maks. prędkość 93 km/h
Dokładność zawisu GPS Pionowo: 0.5 m lub 0.1 m (włączone pozycjonowanie); poziomo: 1.5 m lub 0.3 m (włączone pozycjonowanie)
Temp. pracy -20° do 40° C

 

DOLNY SYSTEM POZYCJONOWANIA

Pomiar prędkości  10 m/s na 2 metrach
Zasięg - wysokość  10 m
Zasięg pracy  10 m
Środowisko pracy Powierzchnia z wyraźną fakturą, dobre oświetlenie (> 15 lux)
Zasięg pracy sensora sonicznego 10-500 cm
Środowisko pracy sensora sonicznego Nie absorbujący materiał, sztywna powierzchnia

 

GÓRNY SENSOR PODCZERWIENI

Zasięg omijania przeszkód 0-5 m
FOV ±5°
Środowisko pracy Duży rozmiar, powierzchnia nie odbijająca sygnału

 

ŁADOWARKA (MODEL: IN2C180)

Napięcie 26.1 V
Moc znamionowa 180 W

 

HUB DO ŁADOWANIA (MODEL: IN2CH)

Napięcie wejściowe 26.1 V
Prąd wejściowy 6.9 A

 

PRZEDNI SYSTEM OPTYCZNY

Zasięg wykrywania przeszkód 0.7-30 m
FOV (pole widzenia) Poziomo: 60°; pionowo: 54°
Środowisko pracy Powierzchnia z wyraźną fakturą, dobre oświetlenie (> 15 lux)

 

APARATURA STERUJĄCA

Częstotliwość 2.400-2.483 GHz; 5.725-5.850 GHz
Maks. zasięg transmisji 3.5 km, CE
Moc nadajnika (EIRP) 2.4 GHz: 17 dBm (CE); 5.8 GHz:  14 dBm (CE)
Bateria 6000mAh 2S LiPo
Moc wyjściowa 9 W (nie zasila urządzenia mobilnego)
Wyjście USB iOS: 1 A @ 5.2 V (Max); Android: 1.5 A @ 5.2 V (Max)
Temperatura pracy -20° do 40° C

 

BATERIA (MODEL: TB50-4280MAH-22.8V)

Pojemność 4280 mAh
Napięcie 22.8 V
Typ LiPo 6S
Energia 97.58 Wh
Waga 515 g
Temp. ładowania 5° do 40° C
Temp. pracy -20° do 40° C
Maks. moc ładowania 180 W

 

 

KAMERA

Nazwa Zenmuse X4S
Wymiary 125×100×80 mm
Waga 253 g
Sensor CMOS, 1"
Efektywne piksele: 20 MP
Optyka F/2.8-11, 8.8mm (35 mm Equivalent: 24mm)
FOV (Pole widzenia) 84°
Rozdzielczość foto 3:2, 5472×3648
4:3, 4864×3648
16:9, 5472×3078
Rozdzielczość video H.264
C4K:4096×2160
23.976/24/25/29.97/47.95/50/59.94p @100Mbps
4K: 3840×2160
23.976/24/25/29.97/47.95/50/59.94p @100Mbps
2.7K: 2720×1530
23.976/24/25/29.97p @80Mbps
47.95/50/59.94p @100Mbps
FHD: 1920×1080
23.976/24/25/29.97p @60Mbps
47.95/50/59.94p @80Mbps
HD: 1280×720
23.976/24/25/29.97p @30Mbps
47.95/50/59.94p @45Mbps


H.265
C4K: 4096×2160
23.976/24/25/29.97p @100Mbps
4K: 3840×2160
23.976/24/25/29.97p @100Mbps
2.7K: 2720×1530
23.976/24/25/29.97p @65Mbps
47.95/50/59.94p @80Mbps
FHD: 1920×1080
23.976/24/25/29.97p @50Mbps
47.95/50/59.94p @65Mbps
HD: 1280×720
23.976/24/25/29.97p @25Mbps
47.95/50/59.94p @35Mbps
Formaty foto DNG, JPEG, DNG+JPEG
Formaty video MOV, MP4
Tryby pracy Capture, Record, Playback
Tryby foto Single shot, Burst shooting: 3/5/7/10/14 frames, Auto Exposure
Bracketing, 3/5 bracketed frames at 0.7EV bias, Interval
Ekspozycja Auto, Manual, Shutter Priority, Aperture Priority
Kompensacja ekspozycji ±3.0 (skok co 1/3)
Tryb pomiaru Centralny, w punkcie (obszar 12×8)
AE Lock Obsługa
Prędkość migawki Mechaniczna: 8 – 1/2000s
Elektroniczna: 1/2000 – 1/8000s
Balans bieli Auto, Sunny, Cloudy, Incandescent, Neon,
Custom (2000K – 10000K)
Zasięg ISO 100 – 6400 (Video)
100 – 12800 (Foto)
Napisy Obsługa
Anti-Flicker Auto, 50Hz, 60Hz
PAL/NTSC Supported

 

GIMBAL

Zasięg wibracji kątowej ±0.01°
Mocowanie Demontowalny
Zasięg kontroli Tilt: +30° do -90°, Pan: ±320°
Zasięg mechniczny Tilt: +50° do -140°, Pan: ±330°, Roll: +90° do -50°