Phantom 4 Pro+ V2 DJI

 • Dodaj recenzję:
  • Producent: DJI
  • Dostępność: Towar oczekuje na dostawę Towar oczekuje na dostawę
  • 8 499,00 zł
  • szt.
  • Oblicz_raty_duckblue

  OPIS DODATKOWY

  DJI Phantom 4 Pro V2+ (plus w nazwie oznacza aparaturę sterującą ze zintegrowanym wyświetlaczem o wysokiej jasności i przekątnej 5,5") od standardowej wersji Phantom 4 Pro różni się zastosowaniem systemu transmisji OcuSync 2.0 i inną konstrukcją śmigieł, redukującą hałas o 4dB. Różnic względem quadrocoptera Phantom 4 jest znacznie więcej. Jedną z najważniejszych zmian jest kamera, wyposażona w 1-calowy, 20-megapikselowy sensor Exmor R CMOS, zdolny do nagrywania materiału 4K w 60 klatkach. Usprawniono też system wykrywania przeszkód, który teraz posiada sensory również z tyłu i po bokach. Dostępne jest kilka nowych trybów lotu autonomicznego, w tym tryb Draw, pozwalający na łatwe "narysowanie" trasy przelotu. Usprawniono tryb ActiveTrack, dodając funkcje ułatwiające wykonanie trudniejszych ujęć z kamerą skierowaną na obiekt. Podobnie jak w Mavicu, w nowym Phantomie zastosowano wsparcie dla trybów Gesture, dających możliwość wydawania kilku komend za pomocą gestów. Wzorem niewielkiego coptera, również tutaj producent umieścił podwójny moduł IMU i dwa kompasy. Dzięki akumulatorom o zwiększonej pojemności i lekkim stopom Phantom 4 Pro V2 może utrzymać się w powietrzu do 30 minut. 

   

   


  KAMERA Z JEDNOCALOWYM SENSOREM 20 MPIXphantom_4_pro_opis_drony_net_13

  Ulepszona kamera jest wyposażona w 1-calowy, 20-magapikselowy sensor CMOS zdolny do kręcenia materiału w 4k/60fps i robienia zdjęć seryjnych w 14 klatkach. Pierwszy raz w historii DJI zastosowano mechaniczną migawkę, eliminującą efekt "rolling shutter", czyli zakrzywienia obrazu, występującego podczas robienia zdjęć w szybkim ruchu. Video wspiera kodowanie H.264 4K w 60 klatkach i H.265 w 30 klatkach, z prędkością zapisu 100 Mb/s w obu przypadkach. Sensor jest prawie czterokrotnie większy niż zastosowany w Phantom 4 sensor 1/2.3 cala. Maksymalne ISO wynosi 12800, zwiększono też kontrast. Zastosowano optykę F2.8 o ogniskowej 24mm, składającą się z 8 elementów, w tym 2 asferycznych.

  phantom_4_pro_opis_drony_net_12WYKRYWANIE OBIEKTÓW W PIĘCIU KIERUNKACH

  System wykrywania obiektów został rozbudowany o dodatkowy komplet dwóch sensorów optycznych w tyłu platformy oraz system wykrywania w podczerwieni umieszczony w prawej i lewej strony. Taka sieć czujników składa się na wykrycie przeszkód w pięciu kierunkach i unikanie przeszkód w czterech kierunkach. Sensory są w stanie wykryć obiekt oddalony na 30 m z przodu, dzięki czemu Phantom 4 Pro jest w stanie go ominąć lub zawisnąć w powietrzu. Dzięki temu samemu systemowi możliwy jest zawis nad ziemią bez wsparcia GPS. Bezpieczny lot ze wsparciem sensorów może się odbywać nawet w prędkością 50 km/h.

   

  AUTOMATYZACJA LOTUphantom_4_pro_opis_drony_net_11

  Phantom 4 Pro wykorzystuje system, złożony z siedmiu kamer (po dwie z przodu, tyłu i od dołu oraz kamera główna), systemu podczerwieni po bokach, podwójnego systemu pozycjonowania satelitarnego GPS/GLONASS, dwóch sensorów sonicznych skierowanych w dół, podwójnych modułów IMU i kompasu oraz potężnej jednostki obliczeniowej. Na podstawie obrazu otoczenia realizowanego w czasie rzeczywistym i informacji o wysokości i pobliskich przeszkodach tworzona jest trójwymiarowa mapa terenu, w której platforma się lokalizuje. Moduł IMU i kompas pobierają dane o statusie lotu, prędkości i kierunku, podczas gdy ich zdublowane odpowiedniki monitorują i wykluczają błędy, zwiększając niezawodność. System podczerwieni w trybie Beginner i Tripod skanują teren o zasięgu do 7 m, obszar skanowany ma kształt stożka o kącie 70° w poziomie i 20° w pionie. Podczerwień ma większy zasięg niż standardowe sensory oraz pozwala na dokładniejsze, wolne od zakłóceń wykrycie obiektów.

   

  APARATURA STERUJĄCA Z WYŚWIETLACZEM

  Zintegrowany a aparaturą wyświetlacz 5.5" 1080p oferuje jasność na poziomie 1000 cd/m2, czyli ponad dwukrotnie więcej niż w przypadku konwencjonalnych urządzeń mobilnych. Ekran jest w pełni zoptymalizowany sprzętowo i programowo pod względem współpracy z aplikacją DJI GO. Żywotność baterii aparatury sterującej do ok. 5 godzin.

  NOWY SYSTEM TRANSMISJI OCUSYNC

  Aparatura sterująca Phantoma 4 Pro V2.0 wykorzystuje system transmisji OcuSync 2.0, który na bieżąco skanuje pasmo w poszukiwaniu częstotliwości o najniższym stopniu zakłóceń i przełączą się na nie automatycznie, aby zapewnić stabilność transmisji. Ponadto, Phantom 4 Pro V2.0 może się łączyć bezprzewodowo z goglami FPV DJI Goggles, nie potrzeba już uciążliwego kabla. Zasięg transmisji CE to 4 km (w optymalnych warunkach).

   

  INTELIGENTNE TRYBY LOTU

  Draw - nowa technologia lotu po punktach. Wystarczy narysować trasę na ekranie, a Phantom 4 Pro podąży w tym kierunku utrzymując wysokość. Pozwala to skupić się na kontroli nad kamerą. Dostępne są 2 tryby Draw:

  • Standard - Phantom podąża trasą z równą prędkością i kamerą skierowaną do przodu
  • Free - Phantom porusza się po trasie tylko za poleceniem. W tym trybie kamera może być skierowana w każdym kierunku.

   

  ActiveTrack - Phantom 4 Pro automatycznie rozpoznaje obiekt i podąża za nim podczas ruchu. Dostępne są 3 tryby ActiveTrack:phantom_4_pro_opis_drony_net_8

  • Trace - podążanie z przodu lub z tyłu obiektu, z unikaniem przeszkód.
  • Profile – podążanie na równi z obiektem, pod różnym kątem.
  • Spotlight – kamera skierowana na obiekt podczas lotu w dowolnym kierunku.

  TapFly - lot w dowolnym kierunku widzianym na ekranie podglądu, poprzez zaznaczenie na ekranie celu. Przy naciśnięciu ekranu kierunek jest płynnie zmieniany. Możliwe jest używanie drążków w tym trybie. Podczas lotu Phantoma do celu operator może obracać platformą czy regulować ustawienie gimbala bez zmiany kierunku.
  Dostępne są 3 tryby TapFly:

  • TapFly Forward – lot w wybranym kierunku.
  • TapFly Backward – lot w kierunku przeciwnym do wybranego.
  • TapFly Free – zablokowanie lotu do przodu w wybranym kierunku z możliwością obracania się platformy. Z funkcją TapFly Free nie działa omijanie przeszkód.  phantom_4_pro_opis_drony_net_6Return to Home - usprawniono tryb powrotu do domu, dzięki czemu Phantom może teraz wybrać najlepszą możliwą trasę po jakiej będzie wracał, zależnie od warunków. Podczas lotu zapisywana jest trasa, po której platforma może bezpiecznie wrócić, omijając przeszkody, gdy nastąpi utrata sygnału. Phantom bazuje też na wysokości w jakiej się znajdował podczas zerwania połączenia i dostosowuje pułap do przeszkód na trasie. Monitorowane jest również podłoże w celu znalezienia odpowiedniego miejsca na lądowanie. Jeśli teren nie będzie się nadawał do lądowania (np. platforma będzie nad wodą) nastąpi zawis i zaalarmowanie operatora.

  phantom_4_pro_opis_drony_net_4Gesture - w trybie Gesture, selfie może być zrobione za pomocą kilku gestów, bez potrzeby trzymania aparatury sterującej. Wystarczy podnieść w górę ręce, aby kamera wykadrowała nas w centrum, po czym dać znak rękoma do zrobienia zdjęcia z 3-sekundowym opóźnieniem.

   

  OSIĄGI

  Phantom 4 Pro oferuje 3 tryby lotu: P, A i S. W trybie Position aktywne są funkcje TapFly, ActiveTrack, wykrywanie przeszkód i pozycjonowanie. Tryb Sport pozwala na większą zwrotność i prędkość maksymalną (72 km/h) platformy. Tryb Atti wyłącza tryb stabilizacji satelitarnej przy utrzymaniu kontroli wysokości. Możliwy jest też tryb Tripod, w którym prędkość jest ograniczona do 7 km/h, co pozwala na na precyzyjną kontrolę podczas kadrowania czy lotów na wewnątrz. W trybie Atti i Tripod sensory optyczne i podczerwieni są włączone dla bezpieczeństwa. Maksymalny czas lotu Phantoma 4 Pro w warunkach optymalnych wynosi 30 minut (przy zastosowaniu baterii o zwiększonej pojemności).

   

  dji-phantom-4-pro-v2-drony-netDJI GO
  Aplikacja DJI GO daje pełny, zdalny dostęp do funkcji kamery (ISO, przysłona, prędkość migawki, format zapisu materiału itp.) oraz automatycznych trybów lotu. Każda zmiana jest od razu widoczna na ekranie, pokazane są również wszystkie kluczowe parametry lotu i ostrzeżenia.
  Aplikacja posiada też opcje edycji i udostępniania w mediach społecznościowych oraz streamingu na żywo. Po każdym locie, trasa i dane z lotu są automatycznie nagrywane i synchronizowane z kontem.

   

   


   

   

   

  Zawartość zestawu:

  • Quadrocopter Phantom 4 Pro V2+
  • Aparatura sterująca ze zintegrowanym wyświetlaczem
  • Akumulator
  • Ładowarka
  • Kabel zasilający
  • Śmigła - 2 komplety
  • Karta micro SD (16GB)
  • Kabel Micro USB
  • Pojemnik transportowy

   

  Specyfikacja techniczna:

   

  PLATFORMA

  Waga (z baterią i śmigłami) 1375 g
  Przekątna (bez śmigieł) 350 mm
  Maks. prędkość wznoszenia Tryb S: 6 m/s; tryb P: 5 m/s
  Maks. prędkość opadania Tryb S: 4 m/s; tryb P: 3 m/s
  Maks. prędkość 72 km/h (tryb S); 58 km/h (tryb A); 50 km/h (tryb P)
  Maks. przechył 42° (tryb S); 35° (tryb A); 25° (tryb P)
  Maks. prędkość obrotu 250°/s (tryb S); 150°/s (tryb A)
  Maks. wysokość n.p.m 6000 m
  Maks. czas lotu ok. 30 minut
  Temp. pracy 3 0° do 40° C
  Pozycjonowanie satelitarne GPS/GLONASS
  Dokładność zawisu GPS Pionowo: ±0.1 m (z VPS); ±0.5 m (z GPS)
  Poziomo: ±0.3 m (z VPS); ±1.5 m (z GPS)

   

  SYSTEM POZYCJONOWANIA OPTYCZNEGO

  Maks. prędkość działania ≤ 50 km/h na 2 m nad ziemią
  Maks. wysokość 0 – 10 m
  Zasięg działania 0 – 10 m
  Zasięg wykrycia przeszkody 0.7 – 30 m
  FOV Sensory przednie: 60°(poziomo), ±27°(pionowo)
  Sensory tylne: 60°(poziomo), ±27°(pionowo)
  Sensory dolne: 70°(poziomo), ±50°(pionowo)
  Częstotliwość wykrycia Sensory przednie: 10Hz
  Sensory tylne: 10Hz
  Sensory dolne:20Hz
  Środowisko pracy Powierzchnie z wyraźną fakturą, dobre oświetlenie (> 15 lux)

   

  KAMERA

  Sensor 1’’ CMOS;  20Mpix
  Optyka FOV (pole widzenia) 84°, 8.8 mm / 24 mm (ekwiwalent 35 mm),
  f/2.8 - f/11.
  auto focus: 1 m - ∞
  Zasięg ISO Video: 100 - 3200 (Auto); 100 - 6400 (Manual)
  Photo: 100 - 3200 (Auto); 100- 12800 (Manual)
  Migawka mechaniczna 8 - 1/2000 s
  Migawka elektroniczna 1/2000 - 1/8000 s
  Maks. rozmiar obrazu 3:2: 5472 × 3648
  4:3: 4864 × 3648
  16:9: 5472 × 3078
  Rozmiar obrazu PIV (Picture in View) ・4096 × 2160 (4096 × 2160 24/25/30/48/50p)
  ・3840 × 2160 (3840 × 2160 24/25/30/48/50/60p)
  ・2720 × 1530 (2720 × 1530 24/25/30/48/50/60p)
  ・1920 × 1080 (1920 × 1080 24/25/30/48/50/60/120p)
  ・1280 × 720 (1280 × 720 24/25/30/48/50/60/120p)
  Tryby zdjęć Pojedyncze
  Seria: 3/5/7/10/14 klatek
  AEB: 3/5 przy 0.7EV
  Interwał: 2/3/5/7/10/15/30/60 s
  Tryby video H.265
  ・C4K:4096×2160 24/25/30p @100Mbps
  ・4K:3840×2160 24/25/30p @100Mbps
  ・2.7K:2720×1530 24/25/30p @65Mbps

  2720×1530 48/50/60p @80Mbps
  ・FHD:1920×1080 24/25/30p @50Mbps

  1920×1080 48/50/60p @65Mbps

  1920×1080 120p @100Mbps

  ・HD: 1280×720 24/25/30p @25Mbps

  1280×720 48/50/60p @35Mbps

  1280×720 120p @60Mbps


  H.264
  ・C4K:4096×2160 24/25/30/48/50/60p @100Mbps
  ・4K:3840×2160 24/25/30/48/50/60p @100Mbps
  ・2.7K:2720×1530 24/25/30p @80Mbps

  2720×1530 48/50/60p @100Mbps
  ・FHD:1920×1080 24/25/30p @60Mbps

  1920×1080 48/50/60 @80Mbps

  1920×1080 120p @100Mbps
  ・HD: 1280×720 24/25/30p @30Mbps

  1280×720 48/50/60p @45Mbps

  1280×720 120p @80Mbps
  Prędkość zapisu 100 Mb/s
  Obsługiwane systemy plików FAT32 (≤ 32 GB); exFAT (> 32 GB)
  Foto JPEG, DNG (RAW), JPEG + DNG
  Video MP4/MOV (AVC/H.264;HEVC/H.265)
  Obsługiwane karty SD Micro SD, Maks. pojemność: 128GB
  Prędkość zapisu ≥15MB/s, klasa 10 lub UHS-1 wymagana
  Temp. pracy 0° do 40° C

   

  ŁADOWARKA

  Napięcie 17.4 V
  Moc znamionowa 100 W

   

  GIMBAL

  Stabilizacja 3-osiowa (pitch, roll, yaw)
  Zasięg kontroli Pitch: -90° do +30°
  Maks. prędkość kątowa Pitch: 90°/s
  Dokładność kontroli ±0.01°

   

  SYSTEM CZUJNIKÓW PODCZERWIENI

  Zasięg wykrycia przeszkód 0.2 – 7 m
  FOV 70° (poziomo), ±10° (Pionowo)
  Częstotliwość wykrycia 10 Hz
  Środowisko pracy Powierzchnia odbijająca sygnał rozproszony, współczynnik odbicia > 8% (ściany, ludzie, trzewa itp.)

   

  APARATURA STERUJĄCA

  Częstotliwość pracy 2.400 - 2.483 GHz oraz 5.725 - 5.825 GHz
  Maks. zasięg transmisji 2.400 GHz - 2.483 GHz(wolny od zakłóceń)
  4km;
  5.725 GHz - 5.825 GHz(wolny od zakłóceń)
  2 km
  Temp. pracy 0° to 40° C
  Bateria 6000mAh LiPo 2S
  Moc nadajnika (EIRP) 2.400 GHz - 2.483 GHz
  CE: 20 dBm
  5.725 GHz - 5.825 GHz
  CE: 14 dBm
  Napięcie 1.2 A @7.4 V
  Wyjściowy port video GL300K (Phantom 4 Pro+ V2): HDMI
  GL300L (Phantom 4 Pro V2): USB
  Mocowanie urz. mobilnego GL300K (Phantom 4 Pro+ V2): wbudowany wyświetlacz (5.5 cala, 1920×1080, 1000 cd/m2, system Android, 4G RAM+16G ROM)
  GL300L (Phantom 4 Pro V2): tablety i smartfony

   

  BATERIA (PH4-5870MAH-15.2V)

  Pojemność 5870 mAh
  Napięcie 15.2 V
  Typ LiPo 4S
  Energia 89.2 Wh
  Waga 468 g
  Temperatura ładowania 5° do 40° C
  Maks. moc ładowania 160 W

   

   

   

   

   

   

  Akcesoria

  Polecamy produkty