Matrice 600 Pro + Zenmuse Z30 DJI

 • Dodaj recenzję:
  • Producent: DJI
  • Dostępność: Wysyłka w ciągu 24 h Wysyłka w ciągu 24 h
  • 37 099,00 zł
  • szt.
  • Oblicz_raty_duckblue

  OPIS DODATKOWY

  Zestaw, składający się z hexacoptera Matrice 600 Pro kamery na gimbalu Zenmuse Z30 firmy DJI oraz dedykowanego mocowania kamery gratis.

  Matrice 600 Pro to rozwinięcie platformy M600. Wersja Pro posiada już wstępnie zamontowane ramiona i anteny, co znacznie skraca czas montażu. Spakowana jest w nowe opakowanie z pianki EPP. Kontroler lotu został rozbudowany do wersji A3 Pro, z trzema modułami GNSS i trzema IMU. Dodatkowo, kontroler lotu został umocowany na systemie antywibracyjnym. Zmieniono również kilka detali konstrukcyjnych, jak przykładowo sposób mocowania płóz podwozia, czy maszty modułów GNSS. M600 Pro otrzymał nowe, wydajniejsze śmigła 2170R. W zestawie zawarta jest szybka ładowarka Hex Charger, zdolna ładować 6 akumulatorów jednocześnie. 

   

   

   

   


  opis_matrice_600_pro_drony_net_2
  Matrice 600 Pro
  to hexacopter DJI do użytku profesjonalnego, wyposażony w kontroler lotu A3 Pro, system transmisji Lighbridge 2 i działający na systemie napędowym E2000. Matrice 600 może podnieść podnieść taki sprzęt jak Zenmuse XT, Zenmuse Z30Zenmuse X5R czy Ronin-MX, a co za tym idzie radzi sobie zarówno z kamerami z sensorem MFT jak i sprzętem RED Epic.

  Modułowa budowa Matrice 600 pozwala na łatwy montaż, a sprzęt może być przygotowany do lotu w ciągu kilku minut. Pyłoodporny system napędowy ułatwia konserwację, a chłodzone aktywnie silniki zapewniają niezawodność podczas długiego lotu. Wszystkie kamery i gimbale Zenmuse są kompatybilne po zaopatrzeniu się w odpowiednie zestawy montażowe, a maksymalny udźwig wynoszący ok. 6 kg pozwala na montaż gimbala Ronin-MX i szeregu kamer - od tych z sensorem MFT po RED Epic.

  opis_matrice_600_pro_drony_net_4Matrice 600 używa inteligentnych regulatorów wykorzystujących sygnał sinusoidalny, które zapewniają dokładność, bezpieczeństwo i wydajność pracy. Kontroler lotu A3 zastosowany w M600 to adaptatywny system dostosowujący parametry lotu do obciążenia platformy. A3 Pro może być opcjonalnie rozbudowany o moduł D-RKT GNSS dla zapewnienia jeszcze większej precyzji.

  Matrice 600 używa sześciu akumulatorów DJI, a system zarządzania zasilaniem i dystrybucji energii pozwala na włączenie ich wszystkich za przyciśnięciem jednego przycisku i zapewnia ciągłość lotu nawet w przypadku awarii pojedynczej baterii. Podgląd na stan wszystkich baterii jest dostępny w czasie rzeczywistym w trakcie lotu.

   


   


   

  System Lightbridge 2 zawarty z M600 został zaprojektowany od podstaw, aby spełnić wymagania profesjonalnych transmisji i oferuje wysoki klatkaż oraz streaming HD na żywo. Porty USB, mini-HDMI i 3G-SDI obsługują wyjścia video do 1080p w 60 klatkach lub standardowe wyjście dla transmisji 720p / 59.94 kl. i 1080i / 50 kl.

  Matrice 600 jest kompatybilny a aplikacją DJI GO i nową DJI Assistant 2. Aplikacja DJI GO zapewnia podgląd obrazu na żywo, status baterii, siłę sygnału transmisji i wiele więcej. DJI GO jest również centrum kontroli dla kamery, dając dostęp do zmiany ustawień migawki, ISO, wyzwalania zdjęć i video w kamerach serii X, a dodatkowo zmiany ostrości i przysłony w kamerach X5R. Nowa aplikacja DJI Assistant 2 obsługuje aktualizacje oprogramowania oraz nowe systemy Ground Station, a także zawiera wbudowany symulator lotu.

  M600 jest kompatybilny z narzędziami dla programistów DJI SDK. Posiada porty CAN i API do podłączenia urządzeń DJI, w tym systemu sensorów Guidance, modułu RTK GNSS lub innych urządzeń zewnętrznych.   

   

  Zenmuse Z30 to pierwsza zintegrowana kamera DJI z optycznym zoomem x30 i zoomem cyfrowym x6, stworzona do współpracy z hexacopterem Matrice 600

   

   

  Bezzałogowe statki powietrzne szybko stają się istotnymi narzędziami dla przedsiębiorstw wymagających wydajnego gromadzenia kluczowych informacji. Jako pierwsza zintegrowana kamera z zoomem optycznym x30 i cyfrowym x6, Zenmuse Z30 oferuje niespotykane możliwości uchwycenia obrazu ze znacznej odległości. Dystans od obiektu pozwala na szybkie pozyskanie danych i niweluje ryzyko uszkodzenia mienia czy zrobienia krzywdy ludziom.
  Zenmuse Z30 został zaprojektowany z myślą o współpracy z platformami lotniczymi Matrice, dzięki czemu jest gotowy do pracy do razu po wyciągnięciu z pudełka i zapewnia dostęp do wszystkich inteligentnych funkcji DJI.


  z30_opis_drony_net_6


  ZOOMz30_opis_drony_net_7

  Z30 to najmocniejsza zintegrowana kamera powietrzna na rynku dzięki 30-stokrotnemu zoomowi optycznemu i 6-ciokrotnemu zoomowi cyfrowemu, co daje łączne powiększenie na poziomie 180x. Czy to podczas inspekcji stacji przekaźnikowych czy turbin wiatrowych, Z30 pozwala na dokładne oględziny struktur, okablowania, modułów i elementów składowych w celu wykrycia uszkodzeń.
  Operator nie musi podlatywać blisko obiektu inspekcji, dzięki czemu zwiększa się wydajność i szybkość pracy oraz maleje ryzyko kolizji.

   

   


  TAPZOOMz30_opis_drony_net_1 

  Fukcja TapZoom ułatwia proces pozyskiwania danych, pozwalając na wycentrowanie kamery na dowolnym elemencie obrazu poprzez wskazanie go. Zenmuse Z30 automatycznie ustawia długość ogniskowej, aby pokazać powiększony obraz celu.

   

   


  STABILIZACJAz30_opis_drony_net_2 

  Znaczne przybliżenie oznacza wizualne wzmocnienie każdego ruchu kamery, dlatego też stabilizacja jest kluczowa. Z30 posiada technologię stabilizacji gimbala firmy DJI o dokładności 0.01° przy zachowanej precyzji kontroli. Pozwala to na inspekcje ze znacznej odległości bez znacznej straty jakości.

   

   

   


  INSPEKCJE STACJI PRZEKAŹNIKOWYCHz30_opis_drony_net_4

  Zamiast wspinać się na stacje przekaźnikowe, wystarczy wykorzystać Zenmuse Z30 do wydajnej i szybkiej inspekcji z daleka. Operator platformy latającej wyposażonej w kamerę Z30 może przesyłać obraz na żywo do inżyniera, znajdującego się gdziekolwiek na świecie. Dzięki komunikacji na żywo, inżynier z operatorem mogą współpracować w celu jak najszybszego wykrycia nieprawidłowości.
  Platforma wyposażona w kamerę Zenmuse Z30 jest w stanie pracować w bezpiecznej odległości od zakłóceń generowanych przez pole elektromagnetyczne stacji przekaźnikowej.
  Możliwe jest wykorzystanie trybów inteligentnych aplikacji DJI GO, takich jak Point of Interest, aby ustalić okrąg przelotu platformy wokół stacji, przy ciągłym zachowaniu jej w kadrze. Po ustaleniu trasy można się skupić na wycentrowaniu kamery i kontroli przybliżenia lub przeprowadzić inspekcję na żywo.


  INSPEKCJA TURBIN WIATROWYCHz30_opis_drony_net_5

  Podczas inspekcji turbiny wiatrowej największym wyzwaniem jest zbliżenie się do struktury na odległość wystarczającą do wykrycia - często milimetrowych - uszkodzeń, które grożą redukcją wydajności śmigła. Podczas korzystania z normalnych kamer, wymagane jest zbliżenie się na odległość nawet jednego metra, aby zobaczyć wszystkie detale. Grozi to rozbiciem się o turbinę, czego skutkiem może być zarówno rozbicie sprzętu jak i uszkodzenie turbiny.
  Korzystając z kamery Zenmuse Z30, operator jest wstanie utrzymać bezpieczny dystans od turbiny i dokładnie widzieć stan jej elementów. Z racji faktu, że nagłe porywy wiatru w pobliżu turbin mogą wpłynąć na precyzję sterowania platformą lotniczą, możliwość przeprowadzenia inspekcji z większej odległości daje operatorowi większy margines błędu i pomaga unikać kolizji.
  Z zaawansowanymi funkcjami śledzenia, trudność jednoczesnego lotu i sterowania kamerą jest zniwelowana ze względu na możliwość automatycznego utrzymywania turbiny w kadrze. W trybie Point of Interest można również ustalić trasę lotu po okręgu w określonej odległości z kamerą skierowaną na obiekt.


  POŻARNICTWOz30_opis_drony_net_3

  Strażacy podczas akcji muszą mieć dokładne informacje, a podstawie których opierają swoje działania. Używając platformy z kamerą Zenmuse Z30, grupy ratownicze są w stanie znacznie zwiększyć prędkość operacji i dokładność pozyskanych danych.
  Przy standardowej ogniskowej, szeroki kąt Z30 daje przegląd całego terenu działań. Kiedy potrzebna jest dokładniejsza perspektywa, funkcja TapZoom pozwala na natychmiastowe przybliżenie na wymagany obszar.

   

   


  W zestawie - hexacopter Matrice 600 Pro:opis_matrice_600_pro_drony_net_8

  • Rama Matrice 600 Pro (w tym A3 Pro i Lightbridge 2) z pokrowcami na ramiona
  • Noga podwozia x2
  • Płoza podwozia x2
  • Sprężyna podwozia x2
  • Aparatura sterująca
  • Akumulator TB47S - 6 sztuk
  • Stacja ładująca Hex Charger
  • Opakowanie z wypełnieniem z pianki EPP
  • Kabel zasilający
  • Kabel RC x2
  • Kabel Micro USB
  • Blokada ramienia x6
  • Taśmy dwustronne, naklejki na baterie
  • Komplet śrub

  Zestaw zawiera kamerę na gimbalu Zenmuse Z30 wraz z mocowaniem.

   

  Opcjonalnie:opis_matrice_600_pro_drony_net_9

   

   

   

   

  Specyfikacja techniczna - Matrice 600 Pro:

   


  STRUKTURA

  Przekątna podstawy 1133 mm
  Wymiary
  • 1668 mm x 1518 mm x 727 mm (rozłożony)
  • 437 mm x 402 mm x 553 mm (nie rozłożony, bez podwozia)
  Wymiary opakowania 525 mm x 480 mm x 625 mm
  Ilość baterii 6
  Waga (6x TB47S) 9.5 kg
  Waga (6x TB48S) 10 kg
  Maksymalna masa startowa 15.5 kg

  SYSTEM NAPĘDOWY

  Model silników DJI 6010
  Model śmigieł DJI 2170R

  INNE

  Obsługiwane gimbale DJI Zenmuse X3; Zenmuse Z30; Zenmuse seria X5; Zenmuse XT; Ronin-MX; Zenmuse serii Z15: Z15-A7, Z15-BMPCC, Z15-5D III, Z15-GH4
  Podnoszone podwozie W standardzie
  Temperatura pracy -10° do 40° C

  ŁADOWARKA

  Model MC6S600
  Napięcie wyjściowe 26.1 V
  Moc znamionowa 600 W
  Moc wyjściowa (jedna bateria) 100 W
  Czas ładowania 6xTB47S: do 92 min; 6xTB48S: do 110 min

  BATERIA STANDARDOWA

  Model TB47S
  Pojemność 4500 mAh
  Napięcie 22.2 V
  Typ LiPo 6S
  Energia 99.9 Wh
  Waga 595 g
  Temperatura pracy -10° do 40° C
  Temp. przechowywania
  • poniżej 3 mies.: 20° do 45° C
  • powyżej 3 mies.: 22° do 28° C
  Temp. ładowania 5° do 40° C
  Maks. moc ładowania 180 W

  BATERIA OPCJONALNA

  Model TB48S
  Pojemność 5700 mAh
  Napięcie 22.8 V
  Typ LiPo 6S
  Energia 129.96 Wh
  Waga 680 g
  Temperatura pracy -10° do 40° C
  Temp. przechowywania
  • poniżej 3 mies.: 20° do 45° C
  • powyżej 3 mies.: 22° do 28° C
  Temp. ładowania 5° do 40° C
  Maks. moc ładowania 180 W

  OSIĄGI

  Dokładność zawisu (P-Mode, GPS) Pionowa: ±0.5 m, Pozioma: ±1.5 m
  Maks. prędkość kątowa Pitch: 300°/s, Yaw: 150°/s
  Maks. wychylenie 25°
  Maks. prędkość wznoszenia 5 m/s
  Maks. prędkość opadania 3 m/s
  Maks. odporność na wiatr 8 m/s
  Maks. wysokość n.p.m. 2500 m
  Maks. prędkość 18 m/s (bezwietrznie)
  Czas zawisu (6x TB47S)*

  Bez obciążenia: 35 min, obciążenie 6 kg: 16 min

  * Lot 10 m n.p.m., bezwietrznie, lądowanie przy 10% poziomie baterii.

  Czas zawisu (6x TB48S)*

  Bez obciążenia: 40 min, obciążenie 5.5 kg: 18 min

  * Lot 10 m n.p.m., bezwietrznie, lądowanie przy 10% poziomie baterii.


  KONTROLER LOTU

  Model A3 Pro

  APARATURA STERUJĄCA

  Częstotliwość pracy
  • 5.725 GHz do 5.825 GHz
  • 2.400 GHz do 2.483 GHz
  Maks. zasięg transmisji (idealne warunki)

  3.5 km

  EIRP
  • 10 dBm @ 900 M/li>
  • 13 dBm @ 5.8 G
  • 20 dBm @ 2.4 G
  Port video - wyjścia HDMI, SDI, USB
  Dwie aparatury Master i Slave
  Uchwyt na urz. mobilne Na smartfony i tablety
  Wyjście mocy 9 W
  Temp. pracy -10° do 40° C
  Temp. przechowywania
  • poniżej 3 mies.: 20° do 45° C
  • powyżej 3 mies.: 22° do 28° C
  Temp. ładowania 0° do 40° C
  Wbudowana bateria 6000 mAh, 2S LiPo
  Maks. szerokość tabletu 170 mm

   

  Specyfikacja techniczna - Zenmuse Z30:

   


  OGÓLNE

  Nazwa Zenmuse Z30
  Wymiary 152×137×61 mm
  Waga 549 g

   


  KAMERA

  Sensor CMOS, 1/2.8"
  Efektywne piksele: 2.13 M
  Optyka Zoom optyczny 30x
  F1.6 (Wide) - F4.7 (Tele)
  Prędkość powiększania:
  - optyczny Wide – optyczny Tele: 4.6 sec
  - optyczny Wide – cyfrowy Tele: 6.2 sec
  - cyfrowy Wide – cyfrowy Tele : 1.8 sec
  Czas łapania ostrości:
  ∞ - blisko: 1.1 sek
  FOV 63.7°(Wide) - 2.3°(Tele)
  Zoom cyfrowy 6x
  Min. zasięg pracy 10 mm (Wide) - 1200 mm (Tele)
  Formaty foto JPEG
  Formaty video MOV, MP4
  Tryby pracy Capture, Record, Playback
  Tryby zdjęciowe pojedyncze, seria: 3/5 klatek, Timelapse (2/3/4/7/10/15/20/30 sek)
  Ekspozycja Auto, Manual, Shutter
  Kompensacja ekspozycji ±3.0 (przyrost 1/3)
  Tryby pomiaru centralny, w punkcie (obszar 12x8)
  AE Lock wsparcie
  Prędkość migawki 1/1 - 1/6000 s
  Balans bieli Auto, Sunny, Cloudy, Incandescent, ustawienie użytkownika (2000K - 10000K)
  Video Captions Wsparcie
  TapZoom Wsparcie
  TapZoom - zasięg 1-5
  Defog  Wsparcie
  Anti-flicker Auto, 50 Hz, 60 Hz
  PAL/NTSC Wsparcie
  Obsługiwane karty SD MicroSD (SD / SDHC / SDXC)
  Maks. pojemność: 64 GB, Klasa 10 lub UHS-1
  Obsługiwane systemy plików FAT32 (≤ 32 GB)
  exFAT (> 32 GB)

   


  GIMBAL

  Zasięg wibracji kątowej ±0.01°
  Mocowanie Demontowalny
  Zasięg kontroli Tilt: +30° do -90°, Pan: ±320°
  Zasięg mechaniczny Tilt: +50° do -140°, Pan: ±330°, Roll: +90° do -50°
  Maks. prędkość obrotu Tilt: 120°/s, Pan: 180°/s

   


  ŚRODOWISKO PRACY

  Temperatura pracy -10° do 45° C
  Temperatura przechowywania -20° do 60° C

  Akcesoria

  Polecamy produkty