DJI Inspire 2 X5S Standard Kit

 • Dodaj recenzję:
  • Producent: DJI
  • Dostępność: Wysyłka w ciągu 24 h Wysyłka w ciągu 24 h
  • 24 999,00 zł
  • szt.
  • Oblicz_raty_duckblue

  OPIS DODATKOWY

  DJI Inspire 2 X5S Standard Kit to zestaw, w skład którego wchodzi dron Inspire 2 z kamerą Zenmuse X5S.

  Inspire 2 to długo oczekiwany następca quadrocoptera Inspire 1 firmy DJI. Na pierwszy rzut oka nie różni się zbytnio od poprzednika, ale w tym wypadku jest to wrażenie mylące. Producent wyszedł naprzeciw oczekiwaniom klientów i usprawnił, bądź też poprawił wiele znaczących elementów swojego flagowego sprzętu. 

      

  Inspire 2 ulepsza wszystko co było dobre w Inspire 1. Nowy system obróbki obrazu pozwala na nagrywanie w rozdzielczości 5.2K w formatach CinemaDNG RAW i Apple ProRes (po wykupieniu odpowiedniej licencji). Nowy Inspire od 0 km/h do 80 km/h rozpędza się w 4 sekundy i może lecieć z prędkością nawet 93 km/h. System złożony z dwóch baterii pozwala na 27 minut lotu z kamerą X4S, system grzania zasilania daje możliwość pracy w niskich temperaturach. Autonomia lotu została przeprojektowana i zbudowana specjalnie pod kątem Inspire 2, w oparciu o unikanie przeszkód w dwóch kierunkach i system sensorów. Dostępne są nowe inteligentne tryby lotu, w tym Spotlight Pro, pozwalający na wykonywanie złożonych ujęć nawet przez pojedynczego operatora. Ulepszony system transmisji jest teraz w stanie transmitować obraz z dwóch źródeł, przekazując jednocześnie video z kamery FPV i głównej kamery.  inspire_2_opis_drony_net_3PROFESJONALNA JAKOŚĆ OBRAZU

  Z quadrocopterem Inspire 2 zintegrowano system obróbki obrazu CineCore 2.0, zdolny do nagrywania video 5.2K w formatach CinemaDNG RAW, Apple ProRes i innych. CineCore 2.0 jest wbudowany w nos i współpracuje z kamerami połączonymi poprzez dedykowany port gimbala (na chwilę premiery Inspire 2 były to kamery X4S i X5S). Wsparcie dla systemów plików FAT32/exFAT pozwala na kopiowanie plików bezpośrednio z dysku SSD bez dodatkowego oprogramowania.


  OMIJANIE PRZESZKÓD

  Sensory optyczne skierowane do przodu i do dołu są w stanie wykryć przeszkody z odległości do 30 metrów, co pozwala na bezpieczny lot do przodu z prędkością do 54 km/h. Sensor podczerwieni skierowany do góry skanuje w poszukiwaniu przeszkód w odległości do 5 m, dając dodatkowe zabezpieczenie podczas lotów w zamkniętych przestrzeniach. System wykrywania przeszkód jest aktywny podczas normalnego lotu, trybu powrotu do domu i wszystkich trybów inteligentnego lotu.

   


  inspire_2_opis_drony_net_22SPOTLIGHT PRO

  Spotlight Pro to potężna funkcja śledzenia obiektu, która pozwala na wykonywanie złożonych ujęć nawet przez pojedynczego operatora. Dzięki zaawansowanym algorytmom wizualnego śledzenia, istnieje możliwość zablokowania kadru na obiekcie, niezależnie od kierunku lotu. Jeśli gimbal zbliży się do limitu obrotu, cały Inspire 2 zacznie się obracać w danym kierunku bez negatywnego wpływu na kontrolę lotu.


  INTELIGENTNE TRYBY LOTU

  Poza Spotlight Pro dostępnych jest wiele trybów inteligentnego lotu. Omijanie przeszkód jest zoptymalizowane z trybami Point of Interest i Waypoint, czyniąc skomplikowane ujęcia łatwymi i powtarzalnymi. Dla ułatwienia trudnych ujęć udostępniono również tryby QuickSpin, TapFly i ActiveTrack.

   

  inspire_2_opis_drony_net_10TapFly

  Dwuosiowa kamera FPV działa niezależnie od kamery głównej, co czyni z niej kamerę dedykowaną dla trybu TapFly. Wystarczy zaznaczyć punkt na ekranie podglądu, aby ustalić automatyczny kierunek lotu, dzięki czemu operator może się skupić na kontrolowaniu gimbala.

   

   

   

  inspire_2_opis_drony_net_11ActiveTrack

  Tryb ActiveTrack pozwala na rozpoznanie szeregu obiektów, od ludzi i rowerów, po samochody i łodzie. Możliwe jest dostosowanie profilu śledzenia pod kątem rodzaju obiektu, co poprawia precyzję śledzenia.

   

   


  INTELIGENTNY TRYB POWROTU DO DOMU

  Przednie i dolne sensory optyczne pozwalają na utworzenie mapy terenu w czasie rzeczywistym. Jeśli nastąpi utrata sygnału i włączona będzie funkcja Smart Return Home, Inspire 2 jest w stanie wrócić w miejsce startu po pierwotnej trasie. Podczas powrotu wykorzystywana jest główna kamera do zidentyfikowania przeszkód na 200 metrów do przodu, pozwalając na zaplanowanie bezpiecznej trasy powrotu.


  inspire_2_opis_drony_net_18SYSTEM TRANSMISJI VIDEO

  Transmisja Lightbridge posiada zasięg 3.5 km i przesyła obraz 1080p/720p z kamery głównej oraz obraz z kamery FPV, zarówno dla pilota jak i operatora kamery. Użytkownik może przełączać się między częstotliwościami 2.4GHz i 5.8GHz w celu zniwelowania zakłóceń i poprawy stabilności łącza. Dwie aparatury w trybie Master i Slave mogą być od siebie oddalone o 100 metrów bez utraty jakości obrazu. W trybie Broadcast możliwa jest transmisja 1080i50 i 720p60.


  ZWIĘKSZONA NIEZAWODNOŚĆ

  Niezawodność została poprawiona poprzez zastosowanie podwójnych systemów kluczowych dla bezpieczeństwa lotu. System kontroli lotu monitoruje dane z dwóch IMU i dwóch barometrów, wyciągając z nich dokładniejsze dane. Zastosowanie dwóch baterii rozwiązuje problem powrotu na ziemię podczas usterki jednego akumulatora. System napędowy Inspire 2 jest zasilany podwójnym sygnałem PWM z dwóch osobnych portów.


  inspire_2_opis_drony_net_16WYKONANIE

  Obudowa ze stopu magnezu i aluminium zastosowana w Inspire 2 jest bardziej elegancka niż plastik poprzednika, jest również wytrzymalsza i lżejsza. Ramiona z włókna węglowego tworzą zwartą i lekką konstrukcję o wyrafinowanym wyglądzie.  DWA AKUMULATORY

  Struktura wykorzystująca parę akumulatorów 98 Wh daje quadrocopterowi Inspire 2 dłuższy czas lotu oraz zabezpieczenie na wypadek awarii jednej z baterii. Jako że dwa akumulatory połączone są równolegle, jeśli jeden z nich zawiedzie w czasie lotu, drugi będzie w stanie dostarczyć moc dla bezpiecznego powrotu na ziemię. Za zabezpieczenie obu baterii odpowiadają podwójne przyciski oraz sensor, sprawdzający czy zasilanie jest poprawnie zamocowane. inspire_2_opis_drony_net_19W przypadku wystąpienia nieprawidłowości w montażu baterii, Aplikacja DJI GO wyświetli odpowiedni komunikat.

  Każda z baterii może działać prawidłowo w niskich temperaturach (nawet do -20°C) dzięki wbudowanemu systemowi samonagrzewania o mocy 70W, który jest w stanie rozgrzać baterię do 5°C w ciągu minuty. Funkcja nagrzewania może być uruchomiona automatycznie lub manualnie. Status baterii jest monitorowany na bieżąco i informacje, takie jak poziom naładowania czy temperatura, są widoczne w aplikacji.


  PRECYZJA KONTROLI

  Algorytmy kontroli zostały ulepszone, zwiększając czułość drążków. Parametry lotu mogą być teraz dostosowane w poziomu aplikacji, dając operatorowi możliwość ustawienia Inspire'a 2 w sposób jaki mu najbardziej odpowiada. Dostępny jest też tryb Tripod, pozwalający na bardzo precyzyjne, powolne ruchy.

   

  inspire_2_opis_drony_net_26PRECYZYJNY ZAWIS

  Inspire 2 w systemach pozycjonowania wykorzystuje technologię wizualnej odometrii (VO). W połączeniu z danymi, zbieranymi przez kontroler lotu, pozawala to na precyzyjny zawis podczas lotu wewnątrz bez sygnału satelitarnego. W odróżnieniu od standardowego systemu pozycjonowania, złożonego z sensora optycznego i dwóch sensorów sonicznych, system zastosowany w Inspire 2 wykrywa głębię otoczenia, co czyni go bardziej czułym na delikatne ruchy platformy. Technologia VO wykrywa też drobne zmiany prędkości, zapisuje trasę lotu i wysyła dane o aktualnej pozycji w czasie rzeczywistym do kontrolera lotu.
  Standardowy system pozycjonowania był stanie zczytywać jedynie dane o wysokości. Nowy system, zastosowany w Inspire 2 może wykrywać różnicę wysokości względem punktu lądowania, skanując teren w czasie rzeczywistym w celu wykrycia czy powierzchnia nadaje się do lądowania.

   

  inspire_2_opis_drony_net_27WYGODA

  Budowa o zmiennym położeniu ramion i zastosowanie dwóch baterii stanowi o wygodzie podczas transportu. Wystarczy wcisnąć przycisk zasilania pięciokrotnie aby odciąć zasilanie w gimbalu. Kiedy kamera zostanie odłączona, platforma automatycznie przechodzi w tryb Travel. Aby wyjść z trybu Travel, należy nacisnąć ponownie przycisk zasilania pięć razy. Kamera może być zamontowana bez wyłączania platformy, co zmniejsza czas przygotowania do lotu. Przewożenie baterii 98Wh jest dozwolone w większości przepisów lotnictwa cywilnego.

   

   


   

  KAMERA

   

  Wyposażona w sensor MFT, Kamera Zenmuse X5S posiada dynamikę tonalną równą 12.8 przysłony, a także lepszy od X5R stosunek sygnału do szumu i odwzorowanie kolorów. Produkt marki DJI może współpracować z ośmioma standardowymi modelami obiektywów Micro 4/3, o ogniskowych od 9 do 45mm. Dzięki nowemu systemowi obróbki obrazu CineCore 2.0 zintegrowanemu z quadrocopterem Inspire 2, Zenmuse X5S jest w stanie nakrywać video 5.2K/30fps CinemaDNG i Apple ProRes (wymagane jest wykupienie osobnych licencji) oraz 4K/60fps H.264 lub H.265 (100 Mb/s). Wspierane są zdjęcia seryjne DNG 20.8 MPix w 20 klatkach.

   

   

  Innowacyjna konstrukcja quadrocoptera Inspire 2 pozwoliła na oddzielenie systemu obróbki obrazu CineCore 2.0 od kamery i umieszczenie go wewnątrz platformy latającej. Dzięki temu sensor i optyka są łatwo demontowalne i montowalne na nowo z pomocą zaprojektowanego od podstaw gniazda quick-release. Takie rozwiązanie chroni sensor przed zakłóceniami elektromagnetycznymi z procesora.

  Sensor Micro 4/3 został ulepszony, co przełożyło się na jakość obrazu. Przy rozmiarze piksela równym 3.4µm, ten 20.8-megapikselowy sensor jest w stanie uchwycić bardziej szczegółowy materiał niż sensor poprzedni.

   

  KOMPATYBILNE OBIEKTYWY

  Jako, że X5S używa standardowego mocowania MFT, jest kompatybilna z ośmioma profesjonalnymi obiektywami o ogniskowych od 9 do 45mm (w kilku przypadkach wymagany jest pierścień balansujący, wkrótce kompatybilne będą kolejne obiektywy):

   


   

   


   

  Opcjonalny dysk SSD DJI CINESSD ze wsparciem dla NVMe (zoptymalizowanego interfejsu magistrali PCIe 3.0) oraz zoptymalizowany system plików FAT32/exFAT, pozwalają na szybkie zrzucanie materiału z czytnika SSD na komputer bez żadnego oprogramowania dodatkowego. Wykorzystując jedynie kartę Micro SD, można robić zdjęcia seryjne 20.8 MPix w 14 klatkach w JPEG i DNG. Przy korzystaniu z DJI CINESSD liczba klatek zwiększa się do 20 klatek w DNG. Zdjęcia mogą być robione również podczas kręcenia materiału video. 

   

  Za stabilizację w Zenmuse X5S odpowiada wysoce zoptymalizowany 3-osiowy gimbal z dokładnością kontroli ±0.01° i dedykowanym procesorem. Zamiast występujących w większości gimbali pierścieni ślizgowych, użyto unikatowego systemu mechanicznego z zakrytym okablowaniem, dzięki czemu transmisja danych jest bardziej stabilna, a sam gimbal jest wytrzymalszy. Wibracje są eliminowane przez 3 gumki amortyzujące i lekką płytkę absorbującą. 

   


   

  Najważniejsze cechy:

  • Obudowa z kompozytów magnezowo-aluminiowych, ramiona z włókna węglowego.
  • Sensory optyczne, 2-osiowa kamera FPV, dedykowane kamery X4S i X5S. 
  • Prędkość maksymalna 93 km/h, 2 kg ciągu na silnik, 15-calowe śmigła, maksymalny czas lotu - 27 minut (z kamerą Zenmuse X4S).
  • Podwójny akumulator, ogrzewany przy niskich temperaturach, zabezpieczenie na wypadek awarii jednej z baterii, 98 Wh.
  • Zintegrowany system obróbki obrazu i przechowywania materiału - CineCore 2.0, bitrate 4.2 Gb/s, nagrywanie video w 5.2K RAW po dokupieniu dysku SSD DJI CINESSD o pojemności 240 GB lub większej i czytnika SSD.
  • Obsługa formatów CinemaDNG i Apple ProRES 5.2K (po wykupieniu odpowiedniej licencji), obsługa codeców H.265 i H.264, 4K 100Mb/s, jednoczesne nagrywanie video na dysk SSD i kartę Micro SD.
  • Obsługa systemu plików FAT32/exFAT.
  • Przełączanie między częstotliwościami 2.4 i 5.8 GHz, Lightbridge.
  • Zasięg transmisji do 4 km.
  • Praca aparatury sterującej w trybie Master - Slave, możliwość używania kilku aparatur w trybie Slave.
  • Porty aparatury: port rozszerzeń, port HDMI, port USB.
  • Sensory optyczne z przodu i od dołu, sensor podczerwieni skierowany do góry.
  • Tryb zaawansowanego śledzenia obiektu Spotlight Pro.
  • Tryby autonomicznego lotu: Point of Interest, Waypoint, QuickSpin, TapFly, ActiveTrack.
  • Inteligentny tryb powrotu do domu.
  • Transmisja na żywo 1080p/720p dla pilota i operatora kamery.
  • Transmisja bezpośrednia z Inspire 2 1080i50 i 720p60.
  • Bezpieczeństwo - podwójne moduły IMU, dwa barometry, podwójny sygnał PWM do systemu napędowego.

   

  Najważniejsze cechy kamery:

  •  Sensor Micro 4/3.
  • 5.2K 30fps / 4K 60fps.
  • Zdjęcia 20.8 MPix.
  • Dynamika tonalna - 12.8 przysłon.
  • 12-bit RAW.
  • Seria 20fps.

   

   


   

  Zawartość zestawu:

  • Inspire 2
  • Kamera Zenmuse X5S
  • Aparatura sterująca
  • Śmigła - 4 pary
  • Akumulator TB50 x2
  • Ładowarka
  • Hub do ładowania
  • Kabel zasilania
  • Kabel USB
  • Karta micro SD 16 GB
  • Mata do kalibracji sensorów
  • Mocowania śmigieł - 1 para
  • Walizka
  • Naklejka termoizolacyjna na akumulatory
  • Instrukcja obsługi

   

  Specyfikacja techniczna: 

   

  PLATFORMA (MODEL: T650)

  Waga 3440 g, ze śmigłami i 2 bateriami, bez gimbala i kamery
  Przekątna (bez śmigieł) 605 mm, tryb Landing
  Maks. masa startowa 4250 g
  Maks. startowa wysokość n.p.m 2500 m (5000 m ze specjalnymi śmigłami)
  Odporność na wiatr 10 m/s
  Max. prędkość obrotu w osi Pitch: 300°/s
  w osi Yaw: 150°/s
  Maks. czas lotu Ok. 27 min (z Zenmuse X4S)
  Ok. 23 min (z Zenmuse X7)
  (zawis, bezwietrznie, 1 m n.p.m)
  Typ silników DJI 3512
  Typ śmigieł (standard) DJI 1550T
  Maks. przechył P-mode: 35° (z przednim pozycjonowaniem: 25°); A-mode: 35°; S-mode: 40°
  Maks. prędkość wznoszenia P-mode/A-mode: 5 m/s; S-mode: 6 m/s
  Maks. prędkość opadania Pionowo: 4 m/s; odchylenie: 4-9 m/s
  Maks. prędkość 94 km/h (tryb Sport)
  Dokładność zawisu GPS Pionowo: 0.5 m lub 0.1 m (włączone pozycjonowanie); poziomo: 1.5 m lub 0.3 m (włączone pozycjonowanie)
  Temp. pracy -20° do 40° C

   

  DOLNY SYSTEM POZYCJONOWANIA

  Pomiar prędkości  10 m/s na 2 metrach
  Zasięg - wysokość  10 m
  Zasięg pracy  10 m
  Środowisko pracy Powierzchnia z wyraźną fakturą, dobre oświetlenie (> 15 lux)
  Zasięg pracy sensora sonicznego 10-500 cm
  Środowisko pracy sensora sonicznego Nie absorbujący materiał, sztywna powierzchnia

   

  GÓRNY SENSOR PODCZERWIENI

  Zasięg omijania przeszkód 0-5 m
  FOV ±5°
  Środowisko pracy Duży rozmiar, powierzchnia nie odbijająca sygnału

   

  ŁADOWARKA (MODEL: IN2C180)

  Napięcie 26.1 V
  Moc znamionowa 180 W

   

  HUB DO ŁADOWANIA (MODEL: IN2CH)

  Napięcie wejściowe 26.1 V
  Prąd wejściowy 6.9 A

   

  PRZEDNI SYSTEM OPTYCZNY

  Zasięg wykrywania przeszkód 0.7-30 m
  FOV (pole widzenia) Poziomo: 60°; pionowo: 54°
  Środowisko pracy Powierzchnia z wyraźną fakturą, dobre oświetlenie (> 15 lux)

   

  APARATURA STERUJĄCA

  Częstotliwość 2.400-2.483 GHz; 5.725-5.850 GHz
  Maks. zasięg transmisji 2.4 GHz: 3.5 km (CE); 5.8 GHz: 2 km (CE)
  Moc nadajnika (EIRP) 2.4 GHz: 17 dBm (CE); 5.8 GHz: 14 dBm (CE)
  Wyjścia Video USB, HDMI
  Mocowanie urządzenia mobilnego Tablet lub smartfon
  Max. szerokość urządzenia mobilnego 170 mm
  Połączenie dwóch aparatur w trybie Master i Slave
  Bateria Wbudowana, 6000mAh 2S LiPo
  Moc wyjściowa 9 W (nie zasila urządzenia mobilnego)
  Wyjście USB iOS: 1 A @ 5.2 V (Max); Android: 1.5 A @ 5.2 V (Max)
  Temperatura pracy -20° do 40° C
  Temperatura przechowywania Poniżej 3 miesięcy: -20° do 45° C
  Powyżej 3 miesięcy: 22° do 28° C
  Temperatura ładowania 0° do 40° C

   

  BATERIA (MODEL: TB50-4280MAH-22.8V)

  Pojemność 4280 mAh
  Napięcie 22.8 V
  Typ LiPo 6S
  Energia 97.58 Wh
  Waga 515 g
  Temp. ładowania 5° do 40° C
  Temp. pracy -20° do 40° C
  Maks. moc ładowania 180 W
  Temperatura przechowywania Poniżej 3 miesięcy: -20° do 45° C
  Powyżej 3 miesięcy: 22° do 28° C

   

  KAMERA

  Nazwa Zenmuse X5S
  Wymiary 140×98×132 mm
  Waga 461 g
  Obsługiwane obiektywy DJI MFT 15mm/1.7 ASPH (Wymagany pierścień balansujący)
  Panasonic Lumix 15mm/1.7 (Wymagany pierścień balansujący)
  Panasonic Lumix 14-42mm/3.5-5.6 HD
  Olympus M.Zuiko 12mm/2.0 (Wymagany pierścień balansujący)
  Olympus M.Zuiko 17mm/1.8 (Wymagany pierścień balansujący)
  Olympus M.Zuiko 25mm/1.8
  Olympus M.Zuiko 45mm/1.8
  Olympus M.Zuiko 9-18mm/4.0-5.6
     
  Sensor CMOS, 4/3”
  Efektywne piksele: 20.8MP
     
  FOV 72° ( DJI MFT 15mm/1.7 ASPH )
  Rozdzielczość foto 4:3, 5280×3956
  16:9, 5280×2970
     
  Rozdzielczość video CinemaDNG
  5.2K: 5280×2970
  23.976/24/25/29.97p,12-bit, do 4.2Gbps
  5.2K: 5280×2160
  23.976/24/25/29.97p,12-bit
  4K: 4096×2160,3840×2160
  23.976/24/25/29.97/47.95p,12-bit, do 3.6Gbps
  4K: 4096×2160,3840×2160
  50/59.94p,10-bit

  ProRes
  5.2K: 5280×2160
  23.976/24/25/29.97p,10-bit,422HQ@1.8Gbps
  4K: 3840×2160
  23.976/24/25/29.97p,10-bit,422HQ@1.3Gbps
  4K: 3840×2160
  23.976/24/25/29.97p,10-bit,444HQ@2.1Gbps

  H.264
  C4K:4096×2160
  23.976/24/25/29.97/47.95/50/59.94p @100Mbps
  4K: 3840×2160
  23.976/24/25/29.97/47.95/50/59.94p @100Mbps
  2.7K: 2720×1530
  23.976/24/25/29.97p @80Mbps 47.95/50/59.94p @100Mbps
  FHD: 1920×1080
  23.976/24/25/29.97p @60Mbps 47.95/50/59.94p @80Mbps 119.88p @100Mbps

  H.265
  C4K: 4096×2160
  23.976/24/25/29.97p @100Mbps
  4K: 3840×2160
  23.976/24/25/29.97p @100Mbps
  2.7K: 2720×1530
  23.976/24/25/29.97p @65Mbps 47.95/50/59.94p @80Mbps
  FHD: 1920×1080
  23.976/24/25/29.97p @50Mbps 47.95/50/59.94p @65Mbps 119.88p @100Mbps
     
  Format foto DNG,JPEG,DNG+JEPG
  Format video RAW,ProRes,MOV,MP4
  Tryby pracy Capture, Record, Playback
  Tryby foto Micro SD: pojedyncze, seria:
  3/5/7/10/14 klatek, Auto Exposure Bracketing, 3/5 klatek przy 0.7EV skoku, Timelapse
  SSD: RAW seria:
  3/5/7/10/14/20/∞ klatek
     
  Ekspozycja Auto, Manual, Shutter, Aperture
  Kompensacja ekspozycji ±3.0 (skok 1/3)
  Tryb pomiaru Centralny, w punkcie (obszar 12x8)
  AE Lock Obsługa
  Prędkość migawki  8-1/8000s
  Balans bieli Auto, Sunny, Cloudy, Incandescent, Neon Custom (2000K–10000K)
  Zasięg ISO 100 – 6400 (Video)
  100 – 25600 (Foto)
     
  Napisy  Obsługa
  Anti-Flicker Auto, 50Hz, 60Hz
  PAL/NTSC Obsługa

   

  GIMBAL

  Zasięg wibracji kątowej ±0.01°
  Mocowanie Demontowalny
  Zasięg kontroli Pitch: +40° do -130°, Roll: ±20°, Pan: ±320°
  Zasięg mechaniczny Pitch: +50° do -140°, Pan: ±330°, Roll: +90° do +30°
  Maks. prędkość kontroli Pitch: 180°/s, Roll: 180°/s, Pan: 270°/s

   

   

   

  Akcesoria

  Polecamy produkty